Telefony chińskich żołnierzy na podsłuchu

Sobota, 24 Września 2016, 9:53

Chiński rząd wprowadził specjalną aplikację na telefony komórkowe wykorzystywane przez żołnierzy, która pozwala na śledzenie odwiedzanych przez nich stron internetowych. Oficjalnie chodzi o obawę, że żołnierze podczas surfowania w Internecie mogą ujawnić tajemnice wojskowe jak również pozycję wykorzystywanego przez nich sprzętu wojskowego.

Aplikacja została opracowana przez państwowy koncern China Telcom. Jej zadaniem oficjalnym ma być ochrona telefonów komórkowych wykorzystywanych przez żołnierzy przed atakami hakerskimi. Z drugiej jednak strony daje ona możliwość rejestrowania, jakie słowa kluczowe wykorzystują żołnierze podczas prowadzenia poszukiwań w Internecie.

W ten sposób władze chińskie chcą się zabezpieczyć, by żołnierze w czasie wolnym nie ujawniali jakiś tajemnic i nie wchodzili na zakazane strony. Chińczycy zastrzegają się przy tym, że nie chcą ingerować w prywatność swoich obywateli. Z drugiej jednak strony będą alarmowani jeżeli ktoś będzie poszukiwał wrażliwych, wojskowych danych lub treści pornograficznych.

Na początku aplikacja ma być wykorzystywana w odniesieniu do około 200 000 użytkowników pracujących we wszystkich dowództwach rozmieszczonych w 21 chińskich prowincjach.Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

yaro Sobota, 24 Września 2016, 16:15
od czterech lat kupuje telefony w Chinach, są bardzo dobre, jakością parametrami nie odbiegają od markowych a cena niszczy samsunga czy inne firmy, owszem trzeba uważać i przeskanować firmware takiego telefonu, tam siedzą pluskwy, ale wiedząc jak ..... pluskiew nie ma ... dziś korzystam z pipo t8 i to jest super phablet ...
gosc Niedziela, 25 Września 2016, 22:34
Po twoim komentarzu od razu widac, ze nie bardzo jednak wiesz co i jak. Co ty wiesz o skanowaniu firmware i w ten sposob sprawdzaniu dzialania zaszytego backdoora? Nie rozsmieszaj mnie swym komentarzem. Poczytaj sobie chocby o znanej wpadce telefonow Xiaomi przesylajacych dane do Chinskiego producenta. Ale czytalem o nowszej historii.