ARiMR i Microsoft zbudują aplikacje mobilne

Czwartek, 19 Stycznia 2017, 15:19 Microsoft

ARiMR (Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa) stworzy wraz z Microsoftem aplikację mobilną używaną w codziennej pracy instytucji. Wraz z podpisaniem stosownego porozumienia zdecydowano również o powołaniu Centrum Kompetencyjnego, dzięki któremu ARiMR uzyska dostęp do najnowszych informacji na temat cyberbezpieczeństwa.

Centrum Kompetencyjne będzie ośrodkiem, dzięki któremu ARiMR uzyska niezbędną wiedzę na temat mechanizmów bezpieczeństwa w infrastrukturze IT. Centrum będzie pełniło rolę węzła, z którego Agencja będzie mogła czerpać informacje na temat nowych rozwiązań technologicznych. 

W ramach współpracy strony planują utworzyć laboratorium testujące technologie, które umożliwi pracownikom ARiMR dostęp do wiedzy w tym zakresie.

– Nasi programiści będą mieli okazję rozwijać swoje kompetencje w obszarze najnowszych technologii. Ponieważ stawiamy na własne zasoby w produkcji oprogramowania i pragniemy czerpać z najlepszych światowych praktyk, potrzebujemy partnera, który może zapewnić szeroką wiedzę ekspercką w tym obszarze oraz zapewnić możliwość realnego wypróbowania najnowszych rozwiązań. Obecnie powstaje wiele innowacyjnych projektów w sektorze rolniczym i w zakresie kompetencji agencji zamierzamy również takie budować – podkreśla Daniel Obajtek, Prezes ARiMR.

Czytaj też: LinkedIn zbanowany w Rosji. Inne firmy także do odstrzału?

Współpraca pomiędzy ARiMR i Microsoft ma zapewnić dostęp do szkoleń, konsultacji, programów pilotażowych oraz oprogramowania. W takich obszarach jak wykorzystanie mechanizmów bezpieczeństwa, zarządzanie tożsamością użytkowników, budowanie rozwiązań chmury hybrydowej czy monitorowanie środowiska IT. Dodatkowo współpraca obejmie stosowanie bezpiecznych technologii mobilnych, a także tworzenia baz wiedzy w oparciu o analizę wielkich zbiorów danych (big data).

Badania zrealizowane przez Microsoft w 2016 roku pokazują, że niemal połowa osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w dużych organizacjach wymienia brak odpowiednich zabezpieczeń urządzeń mobilnych wśród głównych czynników osłabiających odporność na zagrożenia. 43 proc. firm uczestniczących w badaniu ma wdrożone scentralizowane rozwiązanie do zarządzania bezpieczeństwem urządzeń mobilnych, a 25 proc. planuje je zastosować.Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

4 komentarze

Dobry żart Sobota, 25 Lutego 2017, 19:05
Żartem jest nazywanie produktów microsoftu jakkolwiek bezpiecznymi. Partnerstwo z czymś takim jak microsoft to jest strzał na ślepo i bardziej wpuszczanie konia trojańskiego. Nie mówiąc już o systemowych rozwiązaniach, które są największymi gniotami w branży. Marni lobbyści górą. Ciekawe kto przytuli kasę za syfiaste szkolenia.
Jimi Piątek, 20 Stycznia 2017, 23:04
Ciekawe, jak wysoki rachunek wystawiono Agencji za sprzedane licencje. I gdzie pojda podatki za te sprzedaż, bo raczej nie wPolsce.
TowariszczJacho Czwartek, 19 Stycznia 2017, 23:45
Microsoft i bezpieczeństwo - ciekawe ile to będzie kosztowało, przypomina mi to powiedzenie pewnego "szefa" chyba największej firmy informatycznej w kraju ściśle współpracującej z MS i nie tylko, czyli "... dajcie mi odpowiednią liczbę studentów ... a zrobię wszystko..." a następnie powstaje ... niezbędny produkt będący agregacją tej "wiedzy eksperckiej" którego odbiór nigdy nie nastąpi ale wzorem "dowodów z wiedzą zerową" można udowodnić, że takie produkty cały czas trzeba będzie na- lub po-poprawiać ...
armyypl Czwartek, 19 Stycznia 2017, 22:54
Dobrze tylko może czas najwyzszy zaprosić także nasze polskie firmy informatyczne do współpracy bo ludzi mamy zdolnych a kasa zostalaby w krajowej gospodarce.