SKANER Cyberdefence24. Generał Nowak: Musimy ustalić zasady poruszania się po cyberprzestrzeni

Wtorek, 01 Sierpnia 2017, 12:28

W programie "SKANER Cyberdefence24" Gen. Włodzimierz Nowak, członek zarządu T-Mobile i były pełnomocnik minister cyfryzacji ds. cyberbezpieczeństwa mówi m.in. o zastosowaniu Krajowych Ram Polityki Cyberbezpieczeństwa

(…) Patrząc na hiperboliczną mapę internetu, widzimy, że Polska ma doskonałe ulokowanie na tej mapie, czyli mamy ograniczoną policzalną liczbę punktów wymiany ruchu internetowego – tych międzynarodowych – i jesteśmy w stanie zabezpieczyć polską cyberprzestrzeń, stosując rozwiązania polegające na ograniczaniu bądź blokowaniu niechcianego ruchu, który może nam zagrażać

Generał Włodzimierz Nowak - członek zarządu T-MobileDziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

f 71 Sobota, 26 Sierpnia 2017, 9:44
Co najmniej dublować zabezpieczenia. Pierwszy nie wie o drugim itp. Bo jak nam się czołgami i samolotami nie wje... to na pewno mogą ( mówię o wrogach Polski ) próbować tą drogą destabilizować.
Halder Sobota, 19 Sierpnia 2017, 17:35
Najwyższa pora żeby ktoś nad tym pomyślał, bo obudzimy się pewnego dnia i w potrzebie okaże się, że wszystkie systemy mamy elektronicznie sparaliżowane.
Bemol Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 10:01
A potem co - następny krok będzie taki jak u Putina? Zablokujecie nam Tor'a i VPN-y?
Nie tędy droga mój Panie Generale!!!
tak tylko na marginesie Środa, 02 Sierpnia 2017, 7:51
A po co panie generale !!! Dla kogo chce pan ustalać zasady poruszania sie po cyberprzestrzeni ? Przecież cyberprzestrzeń to wolność. Takie przynajmniej były założenia.
Acha chcecie blokować "niechciany ruch" ?!?! a kto będzie decydował, który "ruch" jest chciany, a który niechciany ??? No kto ???
Kolejny krok w kierunku totalitaryzmu w "sieci", polecam doskonały artykuł z tego forum o "internecie u tow. Kim-a w Korei ..
Mirek Wtorek, 01 Sierpnia 2017, 13:07
Najlepiej w ten sposób, ze tylko osoby zatwierdzone przez partie albo marionetkowy urząd mogą korzystać z internetu