Streżyńska dla CyberDefence24.pl TV: Pieniądze na realizację strategii cyberbezpieczeństwa są w budżecie MON (CYBERSEC 2017)

Wtorek, 10 Października 2017, 10:05

O finansowaniu strategii, militaryzacji cyberprzestrzeni oraz Rządowym Klastrze Cyberbezpieczeństwa mówi dla Cyberdefence24.pl Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska.  

Nasza rozmowa z Ministrem Obrony dotyczy tego co konkretnie jest przedmiotem naszych planów, co komplementarnie do naszych planów jest przedmiotem planów Ministra Obrony tak żeby nie dublować wydatków

Minister Cyfryzacji Anna StreżyńskaDziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

8 komentarzy

odpodstaw Środa, 11 Października 2017, 22:40
Wszelkie usługi należałoby budować na solidnych podstawach. Dziś nie mamy ani w ePUAP ani "komórce" solidnego bezpieczeństwa cyfrowej tożsamości. Miałem nadzieje, że uzyskamy w końcu cyfrowy dowód w postaci karty inteligentnej z procesorem krypto i kluczem prywatnym zaszytym w chipie. Jak widać podążamy w innym kierunku :(. Państwo ma omal wyłączność na zbudowanie solidnego systemu zaufania NCC, PWPW (rozbudowana o państwową wytwórnię chipów) i kryptografia asymetryczna - nie potrzeba niczego więcej dla uzyskania niezaprzeczalnego łańcucha zaufania dla cyfrowej tożsamości i podpisanych cyfrowo dokumentów. Poczekamy zobaczymy.
Czytelnik Środa, 11 Października 2017, 11:19
Czy podobają się Państwu pomysły Strężyńskiej o elektronicznym podpisywaniu dokumentów?
Ma wystarczyć kliknięcie w odpowiednie pole w dokumencie, ponoć też odcisk palca ( pewne chodzi o logowania do urządzeń - ale wiadomo jak łatwo uzyskać kopię linii papilarnych choćby z klawiatur, szklanek itp. ). Jaki pole do popisu dla wyłudzaczy od starszych osób. O tym że sprzedaliście dom lub kupiliście garnki za 20 tysięcy dowiecie się z wezwania płatności od Kruka bo przecież sądy polskie orzekają zaocznie.
TowariszczJacho Środa, 11 Października 2017, 8:51
Czyli jak to zwykle bywa "gonić króliczka .." i żadnych konkretów ale oczywiście uzgodnienia, planowanie ... czyli "pitu pitu ..." co się zrobi to się zrobi ale opowiadać farmazony trzeba ... oczywiście czas i kasa leci ... żenada !
Olaf Środa, 11 Października 2017, 6:44
I tym oto jednym ruchem (budżet ), skończyło się "rumakowanie " p. Anny w kwestii CS. Mariusz zabierze jej rejestry i MC zostanie departament em u Morawieckiego.
fxx Wtorek, 10 Października 2017, 16:09
"są w budżecie MON" - czyli jakby ich nie było :(
Wieczne nigdy... ciekawe czy IU wypowie się na temat "cyberżołnierzy"...
Czytelnik Wtorek, 10 Października 2017, 14:07
Państwowa cyfryzacja: ePUAP wersja 2 ( naprawdę ze 20 ) nadal w pełni nie działa - w LUTYM wysłałem przez ePUAP dokument do państwowej jednostki - nie dotarł . W LIPCU dostałem informację z ePUAP, że problem rozwiązano ( jak ? skoro dokument dalej nie dotarł ? ). Program dla przychodni i szpitali służby zdrowia - aktualna poprawka ma numer 5851 - naprawdę słownie pięć tysięcy osiemset pięćdziesiąt jeden . Każda poprawka to efekt błędów, niemożność wpisania badań i rozliczeń. Stracony czas i nerwy. Już wiem kogo Stalin nazwał wrogami ludu!
Zizu Wtorek, 10 Października 2017, 22:18
ePUAP to bubel, który najlepiej by było zaorać i postawić od nowa. Wtedy jednak,musielibyśmy zwrócić kasę z EU, którą dostaliśmy na ten projekt.
user1 Wtorek, 10 Października 2017, 21:14
Obecnie jest problem z rzeszą pozostających na stanowiskach niedorobionych pracownikach w różnych aspektach biurokratycznej wieży Babel . Streżyńska podciągnęła mocno poprzeczkę swoimi działaniami i nie ma się tu zbytnio czego czepiać ( chyba ,że ktoś ma jakieś ideologiczne ciągotki ) .