Hakerzy z Korei Płn wykradli plany wojenne Korei Płd i USA

Piątek, 13 Października 2017, 17:35 Cyber US Army 2

Przedstawiciele Korei Południowej twierdzą, iż hakerzy z Korei Północnej wykradli tajne dokumenty wojskowe. Wśród nich znajdowały się m.in. plany zlecenia zabójstwa Kim Dzong Una i innych członków reżimu. 

Światowe media powołują się na informacje pochodzące z ministerstwa obrony Korei Południowej. Wśród przejętych danych znajdują się plany wojenne, plany działań sił specjalnych, raporty dla dowódców wojsk Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych, ale także informacje na temat elektrowni i obiektów wojskowych. Samo ministerstwo obrony Korei Południowej oraz departament obrony USA nie chcą tego komentować.

Południowokoreański deputowany Li Czol-Hi z parlamentarnej komisji obrony twierdzi, że łącznie ze Zintegrowanego Centrum Danych Obrony przejęto 235 gigabajtów dokumentów. 80% z nich nie zostało jeszcze zidentyfikowanych.

Włamanie miało miejsce we wrześniu zeszłego roku. W maju Seul poinformował o cyberataku, lecz nie ujawniono skali.

Przez ostatnie lata ilość ataków ze strony Pjongjangu wzrosła. Celami były przede wszystkim instytucje i podmioty państwowe. Mówi się, iż Korea Północna ma swoich hakerów także w Chinach. Reżim północnokoreański zaprzecza wszystkim podobnym doniesieniom. Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

JKK Sobota, 14 Października 2017, 7:39
Jaki jest cel tej informmacji? Ja osobiście nie rozumie, Czy jedni chcą się przedstawić jako naiwni idioci, czy drudzy jaķo agresywni i źli złoczyńcy czy też straszy się że planuje sie zabójstwo. Może ktoś ma pomysł?