Bank Gospodarstwa Krajowego ostrzega przed fałszywymi emailami

Czwartek, 19 Października 2017, 10:11

Bank Gospodarstwa Krajowego ostrzega, że ktoś prowadzi mailową kampanię phishingową podszywając się pod przedstawiciela banku.

Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że ktoś podszywa się pod reprezentanta Banku Gospodarstwa Krajowego i prowadzi mailową kampanię phishingową. Kampania ta ma na celu skłonienie odbiorcy do otwarcia załączonego do maila pliku. Plik ten zawiera fałszywe informacje o transakcji SWIFT, tymczasem jest to złośliwe oprogramowanie.
 

W przypadku otrzymania takiej wiadomości Bank Gospodarstwa Krajowego prosi o kontakt ([email protected], kom.:+48 801 598 888; tel.:+48 22 599 8888). Eksperci BGK rekomendują także skasowanie takiej wiadomości i nieotwieranie załącznika. W przypadku otwarcia załącznika zaleca się skanowanie systemu informatycznego za pomocą aktualnego oprogramowania antywirusowego. 

Czytaj więcej:  Wiceprezes Związku Banków Polskich: Cyberbezpieczeństwo jest wbudowane w DNA biznesu bankowegoDziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz