BAE Systems i rozwiązania dla ochrony lotnictwa przed atakami cybernetycznymi

11 października 2017, 14:23
Cyber BAE Systems
Fot. BAE Systems

BAE Systems rozwija zdolności obronne, które pomogą statkom powietrznym wykryć i złagodzić skutki ataku cybernetycznego w czasie rzeczywistym.

BAE Systems, lider w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań zarządzania zagrożeniami, opracowuje zdolności cybernetyczne, które pomogą statkom powietrznym wykrywać i łagodzić cyberataki w czasie rzeczywistym. Nowe zdolności – w tym analiza systemu, inżynieria odwrotna i wykrywanie włamań – oparte będą na najnowocześniejszych rozwiązaniach firmy dla zarządzania zagrożeniami i pomogą chronić żołnierzy i statki powietrzne przed różnymi zagrożeniami cybernetycznymi.

 

Podczas gdy przyszłe statki powietrzne są zaprojektowane z myślą o cyberbezpieczeństwie, obecnie używana flota wojskowych statków powietrznych nie zawsze była konstruowana w ten sposób i może być podatna na cyberataki. Samoloty i śmigłowce te miały być eksploatowania przez dekady i wymagają okresowych ulepszeń. Są to złożone systemy wyposażone w procesory, komputery, sieci i łącza informacyjne, tworzące wzajemnie połączone środowisko cyfrowe, które może powodować, że żołnierze są narażeni na zagrożenia internetowe.

 

„Rozumiemy, jak zmieniają się zagrożenia dla samolotów wojskowych i koncentrujemy się na opracowywaniu technologii, która ochroni żołnierzy przed obecnymi i przyszłymi zagrożeniami internetowymi”, powiedział Cheryl Paradis, dyrektor działu rozwiązań dla zarządzania zagrożeniami (Threat Management Solutions) w BAE Systems. „Ta praca pomoże dostarczyć im narzędzia, których potrzebują do pomyślnego zakończenia misji”.

 

Nowe możliwości zarządzania zagrożeniami opracowane przez firmę obejmują automatyczną ocenę podatności, zwiększenie odporności podsystemu i identyfikację działania systemu zainfekowanego złośliwym oprogramowaniem. Uniwersalna technologia obrony przed cyberatakami może być wdrażana w istniejących systemach ostrzegania o zagrożeniach lub jako samodzielne rozwiązanie. Podejście to opiera się na zobowiązaniu firmy do zapewnienia żołnierzom lepszych zdolności do wykonania misji bez zwiększania gabarytów, masy i zapotrzebowania na energię elektryczną statków powietrznych.

 

Zdolności do obrony przez cyberatakami zwiększają portfel firmy w zakresie zarządzania zagrożeniami, obejmujące najnowszy pakiet produktów 3DAWS (przestrzennego systemu ostrzegania o zagrożeniach), zaprojektowany do ochrony statków powietrznych przed zagrożeniami kinetycznymi pierwszego kontaktu, z zastosowaniem warstwowych środków przeciwdziałania.

 

Dzięki ponad 40-letniemu doświadczeniu, rozwiązania dla zarządzania zagrożeniami opracowane przez BAE Systems uratowały życie setkom żołnierzy na polu walki. Modułowy pakiet oferuje niezawodną i wszechstronną technologię zwiększenia przeżywalności statków powietrznych, pojazdów i okrętów. Automatycznie wykrywa, przetwarza i reaguje na wiele różnych zagrożeń, umożliwiając żołnierzom wykonywanie misji w nieprzyjaznym środowisku i bezpieczny powrót do domu.

Na podstawie materiału BAE Systems.

Cyberdefence24
Cyberdefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.