Rosjanie żądają odblokowania iPhona zamachowca z Ankary

27 grudnia 2016, 11:00

Rosja i Turcja wystosowały prośbę do firmy Apple o pomoc w odblokowaniu iPhona 4s należącego do Melvuta Mert Altintasa – zamachowca, który zabił 19 grudnia rosyjskiego ambasadora Andriej Karłowa.

Sprawa przypomina sytuację z początku tego roku, kiedy FBI próbowało wymusić na firmie Apple odblokowanie telefonu. Amerykański gigant IT nie ugiął się przed tymi żądaniami i agencja musiała szukać innych rozwiązań. Dopiero później okazało się, że za odblokowanie FBI zapłaciło około 1,3 mln dolarów (prawdopodobnie jakiemuś hakerowi). Ostatecznie nie miało to żadnego wpływu na śledztwo, ponieważ nie było tam materiału dowodowego.

Czytaj też: Operacja Hyperion wymierzona w biznes w Dark Net

Czy Apple podobnie zachowa się wobec Rosji i Turcji? Wydaje się, że tak. O ile zamachowiec aktualizował swój telefon, a nie pozostawał wciąż na wersji 5.0, z którą sprzedawany był początkowo smartfon, odblokowanie może być problematyczne.

Według doniesień MacReports Rosjanie wysłali do Ankary swoich ekspertów cyberbezpieczeństwa i starają się odblokować telefon należący do zamachowca. Szczegółowe informacje na temat tej współpracy nie są znane, jednak istnieją podejrzenia, że Rosjanom udało się uzyskać dostęp do urządzenia mobilnego.

Cyberdefence24
Cyberdefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
mefis58
środa, 11 stycznia 2017, 15:46

Tytuł: "Rosja ŻĄDA od Apple...". Treść artykułu "Rosja i Turcja wystosowały prośbę....". Oczywiście jakiś analfabeta może uważać, że w języku polskim żądanie to jest to samo co prośba.

maniuś
wtorek, 27 grudnia 2016, 13:27

To była by dobra wiadomość dla wyjaśnienia samego zabójstwa jak i powiązań terrorysty z ANKARY .

B
wtorek, 27 grudnia 2016, 12:47

Nagłówek - "Rosjanie żądają odblokowania iPhona". Treść - "Rosja i Turcja wystosowały prośbę". Czy prośba i żądanie to synonimy?