Reklama

Strona główna

Porozumienie na rzecz cyberbezpieczeństwa USA i Indii

  • Fot. ASI

W Nowe Delhi odbyło się piąte spotkanie pomiędzy przedstawicielami administracji Stanów Zjednoczonych a Indii, na którym została omówiona współpraca tych krajów w kwestii cyberbezpieczeństwa.

Spotkanie Cyber Dialogue, które miało miejsce w New Deli, ma zbliżyć oba państwa oraz przekazać stronie indyjskiej rekomendacje oraz strategie, brakujące w kraju, którego gospodarka oparta jest na świadczeniu usług. Rekomendacje przekazane podczas szczytu mają pomóc Indiom w zwalczaniu cyberprzestępstw, budowaniu działów technologii i rozwoju oraz promować cyberbezpieczeństwo i cyfrową gospodarkę.

Podczas spotkania poruszono kwestie cyberbezpieczeństwa w Indiach, które w ostatnim czasie wykazują się niskim poziomem bezpieczeństwa teleinformatycznego. Według ekspertów Indie zbyt długo zwlekają z ustaleniem odpowiedniego poziomu cyberbezpieczeństwa w swoich sieciach oraz usługach, które są obecne na całym świecie. W 2012 roku, z którego pochodzą ostatnie dane dotyczące wskaźnika Produktu Krajowego Brutto Indii, same usługi z zakresu teleinformatyki odpowiadały za 7,5 proc. PKB. To koreluje z rynkiem usług, który coraz bardziej opiera się na dostępie do sieci. Warto zauważyć, że rynek usług w Indiach to jego 57 proc. PKB przy wartości całego indyjskiego rynku sięgającego 2,3 biliona dolarów.

Przedstawiciele obu rządów skupili się nad wieloma problemami obecnymi w przestrzeni sieciowej Indii, dotyczącymi m.in. cyberzagrożeń, niezabezpieczonego przekazywania informacji oraz obsługiwania incydentów.

Według założyciela Cyber Law Consulting, Prashanta Mali, problem nie polega na braku dialogu pomiędzy sektorami oraz organizacjami zajmującymi się cyberbezpieczeństwem, a na braku konkretnych rezultatów wynikających z tych rozmów. Indyjscy eksperci twierdzą, że nie ma wystarczającej liczby odpowiednich strategii oraz rekomendacji dotyczących bezpieczeństwa informacji przetwarzanych elektronicznie. Spotkanie na linii New Delhi – Waszyngton, może znacznie podnieść poziom bezpieczeństwa poprzez zastosowanie dobrych, wypracowanych już strategii, tak aby Indie nie musiały "wymyślać koło na nowo”.

Czytaj też: W Indiach miał miejsce największy atak DDoS

 

Reklama

Komentarze

    Reklama