6 mln adresów e-mail amerykańskich wyborców dostępnych w sieci

8 sierpnia 2019, 08:38
email-3249062_960_720
ribkhan / pixabay
CyberDefence24
CyberDefence24

Lista zawierająca ponad 6 mln adresów e-mail należących do amerykańskich wyborców przez dziewięć lat była dostępna w internecie bez żadnego zabezpieczenia. Najprawdopodobniej jej źródłem był komitet wyborczy Demokratów walczących o fotele w Senacie USA - podał serwis Cnet.

Zbiór danych zawierających dokładnie 6,2 mln adresów e-mail należących do Amerykanów znaleźli specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa z firmy UpGuard na niezabezpieczonym serwerze w chmurze. Według nich lista poza adresami poczty elektronicznej nie zawierała innych danych pozwalających na identyfikację konkretnych osób.

Zdaniem firmy UpGuard lista została zamieszczona na serwerze przez byłego członka sztabu wyborczego Demokratów w kampanii przed wyborami do Senatu. Specjaliści oceniają, że incydent wskazuje, iż kampanie wyborcze to czas, kiedy gromadzone są duże ilości danych osobowych na temat wyborców, których później nie zabezpiecza się należycie. "Jeśli dane polityczne mogą być niezabezpieczone przez prawie 10 lat, ryzyko stwarzane przez ten fakt może trwać dla niektórych nawet połowę życia" - zaznaczyli pracownicy UpGuard.

Demokraci potwierdzili, iż dane zostały zamieszczone w chmurze przez byłego członka sztabu. Obecnie według Cnetu lista zawierająca adresy e-mail została usunięta. 

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24