Amazon uruchomił polską wersję swojego sklepu

2 marca 2021, 09:21
13932165775_cff19c3267_z
Fot. Scott Lewis/Flickr/CC BY 2.0

Amerykański koncern Amazon uruchomił we wtorek polską wersję swojego sklepu: Amazon.pl. O decyzji utworzenia polskojęzycznego serwisu firma poinformowała pod koniec stycznia br., kiedy wprowadzono możliwość rejestracji dla sprzedawców. 

Amazon to największy sklep internetowy na świecie oferujący produkty własnych marek oraz pochodzące od zewnętrznych sprzedawców z wielu branż i dziedzin. Polacy już wcześniej mogli korzystać z platformy z wykorzystaniem niemieckiej wersji sklepu online Amazona, która dostępna była również w języku polskim.

Amazon to koncern, który oprócz USA działa w krajach Azji i Europy. W Polsce koncern jest aktywny od 2014 roku, ale do tej pory działalność spółki znajdowała wymiar przede wszystkim w utrzymaniu centrów logistycznych, które zatrudniają ponad 18 tys. osób w dziewięciu placówkach. Znajdują się one w Sadach pod Poznaniem, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, na Bielanach Wrocławskich (dwa obiekty), w Pawlikowicach koło Łodzi, w Łodzi, Okmianach koło Bolesławca i w Gliwicach.

W Gdańsku z kolei zlokalizowane są biura Amazon Web Services (usługa chmurowa koncernu) i Centrum Rozwoju Technologii Amazon.

Amazon został założony w 1994 roku przez Jeffa Bezosa i początkowo miał być jedynie księgarnią internetową. Pierwszą książkę Bezos sprzedał rok po założeniu firmy. Później założyciel Amazona poszerzył asortyment swojego sklepu o kolejne towary, takie jak sprzęt komputerowy, elektronika czy płyty DVD, a także towary spożywcze, meble i wiele innych.

image

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24