Aplikacja „Kwarantanna domowa” – najpierw SMS, później aktywacja

23 marca 2020, 11:32
729x308 (3)
Fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Ponad tysiąc osób korzysta już z aplikacji „Kwarantanna domowa”. W związku z tym Ministerstwo Cyfryzacji wystosowało specjalny komunikat dotyczący jej właściwego funkcjonowania.

Resort informuje, że osoby, które są objęte kwarantanną a pobrały aplikację, muszą najpierw poczekać na wiadomość SMS i dopiero po jej otrzymaniu uaktywnić swojego konto. 

Po kolei 

Proces wygląda następująco: resort dostaje informację o osobach objętych kwarantanną, wysyła im wiadomość SMS zachęcającą do ściągnięcia i zainstalowania aplikacji. W związku z tym, jeśli osoby, które są w kwarantannie nawet od kilku dni, a nie otrzymały SMSa – po ściągnięciu i próbie instalacji aplikacji wyświetli im się komunikat, że wymaganych danych nie ma w bazie.

Ministerstwo uspokaja, że wiadomość na pewno do każdego dotrze. Po jej otrzymaniu komunikat zniknie. Wówczas użytkownicy będą mogli instalować i aktywować aplikację.

„Do godz. 17.40 wysłaliśmy ponad 22 tysiące SMSów. Niemal 2,5 tysiąca osób już zalogowało się do aplikacji, przeszło 1300 z nich wykonało pierwsze zadanie, a to oznacza rozpoczęcie pełnego korzystania z apki” – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Zainteresowanie aplikacją jest naprawdę spore – dodaje szef resortu.

Najpierw SMS, później aktywacja

Otrzymanie SMSa jest kluczowe. To znak, że dane osoby objętej kwarantanną są w bazie i że może ona rozpocząć korzystanie z aplikacji. Proces udostępniania aplikacji ministerstwo planuje zakończyć w ten weekend. 

Kwarantanna domowa – to oficjalna, bezpieczna i bezpłatna aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym dana osoba przebywa oraz m.in. podstawową ocenę jej stanu zdrowia.

Dzięki aplikacji obywatele zyskują szybki dostęp do niezbędnych - pomocnych w czasie kwarantanny - informacji. Mogą też korzystać ze specjalnej infolinii.

Aplikacja daje m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać leki, czy artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym. 

Jak aktywować aplikację? Należy pobrać ją z App Store lub Google Play. Po jej zainstalowaniu konieczna jest rejestracja za pomocą numeru telefonu. Założone konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który zostanie wysłany w wiadomości SMS.

Więcej informacji: www.gov.pl/kwarantannadomowa

Informacja prasowa Ministerstwa Cyfryzacji 

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
vid
czwartek, 1 kwietnia 2021, 19:11

Jutro kończy mi się kwarantanna i nie dostałem żadnego smsa , numeru też nie mogę wpisać w aplikacje. Nie ma mnie w bazie .

Olo
poniedziałek, 23 marca 2020, 16:13

każdy skazany na kwarantannę powinien dostać telefon socjalny. problem dotyczy zwłaszcza osób ubogich i starszych wiekiem.

Bożena Baczewska
poniedziałek, 23 marca 2020, 14:06

Dziś otrzymałam kolejną zadanie. Caly czas jestem w miejscu kwarantanny. NIESTETY nie słyszałam dźwięku o konieczności wykonania zadania i dźwięku k jego przypomnienie. Dopiero uslyszalam kolejny dźwięk o niewykonaniu zadania i przesłaniu wisdomodcino tym do systemu. Nie mam żadnej możliwości zgłoszenia za cały czas jestem w miejscu kwarantanny. Jestem wściekła.

Olo
poniedziałek, 23 marca 2020, 16:14

wymiksuj się z tego syfu. Ty nie słyszałaś, ktoś inny spał itp. zwykłe życiowe sytuacje.

zPiotrW
wtorek, 5 maja 2020, 13:00

Można pracować zdalnie na kwarantannie..dla zagranicznego zleceniodawcy z odległej strefy czasowej..i spać w ciągu dnia

Tweets CyberDefence24