Apple opublikowało swoje badania nad technologią pojazdów autonomicznych

23 listopada 2017, 11:17
Cyber Apple
CyberDefence24
CyberDefence24

Apple opublikowało swoje badania naukowe nad technologią pozwalającą na zwiększenie bezpieczeństwa jazdy z uwzględnieniem rowerzystów i pieszych w nawigacji pojazdów autonomicznych. Koncern proponuje nowe rozwiązania na poziomie oprogramowania dla pojazdów.

Publikacja podsumowująca wyniki badań została zamieszczona w niezależnym periodyku internetowym o charakterze naukowym, arXiv. Jej autorami są powiązani z firmą Yin Zhou i Oncel Tuzel.

 

Badacze zaproponowali nową metodologię w budowie oprogramowania - tzw. VoxelNet, która ma wspomagać komputery pokładowe w wykrywaniu trójwymiarowych obiektów na drodze pojazdu.

 

Z jej wykorzystaniem, według publikacji, Apple podczas prowadzonych symulacji komputerowych osiągnęło "zachęcające rezultaty" w wykrywaniu rowerzystów oraz pieszych na drodze jedynie za pomocą odczytów z czujników typu LiDAR. Według badaczy, wyniki Apple przewyższają rezultaty uzyskiwane przy wykorzystaniu innych, już testowanych metodologii wykrywania obiektów tego rodzaju, na przykład stosowanego zazwyczaj odczytu danych z dwuwymiarowych kamer, który łączy się z danymi pozyskiwanymi z czujników LiDAR.

 

Apple odmówiło komentarza w tej sprawie.

 

Do tej pory, firma zarządzana przez Tima Cooka znana była z zachowywania bardzo dużej poufności w związku z prowadzonymi przez siebie badaniami i rozwijanymi technologiami.

 

W lipcu tego roku Apple stworzyło jednak własny serwis poświęcony badaniom nad uczeniem maszynowym, w którym znajdują się publikacje badaczy związanych z firmą. 

 

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
poniedziałek, 16 marca 2020, 16:17

Gdzie zglosic niechciane czipy zdrowotne ?

Tweets CyberDefence24