Amazon postawi na kody QR i technologię w przebieralniach

22 września 2021, 19:24
Amazon_store
fot. Yender Gonzalez/ Unsplash/ Domena publiczna
CyberDefence24
CyberDefence24

Domy towarowe - jakie ma planować Amazon, gigant e-commerce na przyszły rok - mają być wyposażone w kody QR, ekrany dotykowe oraz zapewniać „nieoczywiste wrażenia zakupowe” m.in. w oparciu o nowoczesne technologie. 

Ze źródeł na jakie powołuje się „The Wall Street Journal” wynika, że domy towarowe Amazona mają służyć zwiększeniu sprzedaży odzieży oferowanej do tej pory jedynie za pośrednictwem platformy do zakupów online. Kupujący będą mogli przymierzyć ubrania w szatniach wyposażonych w technologiczne rozwiązania.

Amazon ma oferować produkty pod własną marką, ale także zewnętrznych producentów, którzy sprzedają ubrania za pośrednictwem jego strony internetowej.

Czytaj również: Japonia: Amazon oskarżony przez rząd o zakłócenia w telekomunikacji

Raport na który powołuje się „WSJ” wskazuje, że „domy towarowe będą wyposażone w wiele rozwiązań technologicznych”. Klienci będą mogli na przykład poprosić o przymierzenie odzieży za pomocą kodów QR, a także skorzystać z ekranu dotykowego, który będzie również polecał dodatkowe przedmioty.

Amazon miał nie odpowiedzieć mediom na prośbę o komentarz.

/NB


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: redakcja@cyberdefence24.pl. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Romek.Info
czwartek, 23 września 2021, 02:16

Korzystanie z kodów QR jest dla AMAZONa konieczne, bo w swoich katalogach używają kodów ASIN, które nie mają cyfry kontrolnej, przez co dochodzi do pomyłek przy zamawianiu produktów. Cytat: "EAN na Amazon służy do nadawania kodów ASIN (Amazon Standard Identification Number). Przez wzgląd na politykę firmy Amazon nie ukazuje na swoich stronach kodów EAN, a właśnie ASIN – wszystkie informacje wymienione wcześniej służą platformie, a nie klientom." Tak więc, klient skanując kod QR unika ręcznego wpisywania numeru ASIN i unika pomyłek. Dość dużo czasu minęło, zanim Amazon zmądrzał. Cytat z https://romek.info/ut/iso-7064c.html "Kod ASIN (Amazon Standard Identification Number) to 10-znakowy alfanumeryczny unikalny identyfikator przypisany przez Amazon.com i jego partnerów do identyfikacji produktu w organizacji Amazon. Kod ASIN nie zawiera cyfry kontrolnej. Przykładowy kod ASIN: B07KMLC4XY "

Tweets CyberDefence24