CSIRT KNF ostrzega przed fałszywymi witrynami logowania do Netflixa

19 lipca 2021, 14:31
Netflix_streaming_platform
fot. Mollie Sivaram/ Unsplash/ Domena publiczna

Cybeprzestępcy tym razem czyhają na dane użytkowników serwisu streamingowego Netflix. Za pomocą fałszywych domen do logowania się chcą wyłudzić dane z karty płatniczej. 

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego CSIRT KNF ostrzega przed kolejnym oszustwem. Tym razem cyberprzestępcy polują na użytkowników korzystających z Netflixa, platformy do oglądania filmów i seriali.

W ten sposób – przestępcy chcą pozyskać dane do karty płatniczej. Zawsze sprawdzajcie adres www oraz nadawcę e-mail - w Internecie warto korzystać z zasady ograniczonego zaufania!przestrzega CSIRT KNF.

Warto też sprawdzać autentyczność maili, jakie użytkownicy dostają na swoją skrzynkę – często przesyłane są fałszywe wiadomości, wzywające do „zaległej zapłaty”, które mają na celu wyłudzenie danych do logowania czy - podobnie jak w tym przypadku – dane karty płatniczej.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: redakcja@cyberdefence24.pl. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24