Iran zaatakował Wielką Brytanię?

4 kwietnia 2019, 09:18
Houses.of.parliament.overall.arp
Fot. Adrian Pingstone/Wikipedia Commons/Domena publiczna

Grupa hakerów powiązana z Irańskim Korpusem Strażników Rewolucji miała przeprowadzić cyberataki na sieci rządowe oraz pocztę w Wielkiej Brytanii. Atak miał miejsce przed świętami Bożego Narodzenia. Celem miały być również inne prywatne firmy oraz banki.  Zdaniem badaczy była to zorganizowana kampania, która trwała przez dłuższy okres czasu.

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa z Kalifornii połączyli te ataki z działalnością Irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji. Ta sama grupa miała również odpowiadać za atak na sieci parlamentarne w 2017 roku.  Biorąc pod uwagę, że cyberataki są często motywowane politycznie, warto przypomnieć, że relacje Wielkiej Brytanii z Iranem uległy drastycznie pogorszeniu w 2016 roku, kiedy brytyjski obywatel został aresztowany w Iranie pod zarzutem szpiegostwa.

National Cyber Security Centre poinformowało, że jest świadome incydentu, który miał miejsce oraz, że udzielono niezbędnej pomocy zaatakowanym.

KomentarzeLiczba komentarzy: 7
Wojciech
piątek, 5 kwietnia 2019, 16:08

Tere fere kuku, a Saddam miał broń masowego rażenia. I CIA i MI5 pokazywało dowody. 100% pewności. I co?

Darek S.
piątek, 5 kwietnia 2019, 05:41

Śmiejecie, się tylko patrzeć jak Wielki brat każe nam aresztować jakiegoś Irańskiego szpiega w Polsce. Tylko takiego wroga nam jeszcze potrzeba.

Stalker______
czwartek, 4 kwietnia 2019, 23:22

Czego to nie wymyślą by uzyskać akceptację dla amerykańsko- izraelskich planów zbrojnej interwencji w Iranie.

fumfel
czwartek, 4 kwietnia 2019, 16:22

Aha, nagonki na Iran czas zacząć

Tweets CyberDefence24