Huawei i rain wspólnie uruchamiają pierwszą sieć 5G w Południowej Afryce

14 marca 2019, 10:15
tower_5G
Fot. PublicDomainImages/Pixabay

Południowoafrykański mobilny operator internetowy rain, ogłosił uruchomienie pierwszej komercyjnej sieć 5G w Republice Południowej Afryki, we współpracy z Huawei, wiodącym światowym dostawcą rozwiązań ICT. Dzięki temu RPA stało się jednym z pierwszych krajów na świecie, które uruchomiły sieć 5G.

Dzięki kompleksowym rozwiązaniom Huawei 5G, rain był w stanie zbudować sieć 5G przy wykorzystaniu pasma 3,6GHz. W pierwszej fazie wprowadzania technologii, zainstalowano kilka stacji 5G w kluczowych rejonach Johannesburga.

Sieć zapewni prędkość zbliżoną do światłowodów bez wyzwań związanych z ich instalacją, opóźnień czasowych i kosztów układania światłowodów w obszarach o niższym zapotrzebowaniu na usługi

Willem Roos - CEO rain

Na początku 2018 roku Huawei wprowadził na rynek pełną gamę kompleksowych rozwiązań 5G, od sieci rdzeniowej, sieci nośników i stacji bazowej, aż po terminale. Firma zaprezentowała również smartfony przystosowane do działania w technologii 5G podczas MWC 2019. 

Poza wdrożeniem nowych stacji bazowych, rozwiązania Huawei pozwolą rain na pełne wykorzystanie istniejącej sieci LTE i przydzielonego pasma dla 5G. Takie podejście polegające na współdzieleniu urządzeń i wykorzystaniu istniejącej infrastruktury umożliwi rain szybkie i efektywne kosztowo rozwinięcie sieci 5G.

Współpraca z operatorem rain przy budowie pierwszej sieci 5G w RPA jest dla nas ważnym krokiem. Jesteśmy zaangażowani we współpracę z operatorami i partnerami w celu zbudowania sieci przyszłości, które mogą płynnie ewoluować i migrować oraz zapewniają maksymalne zwroty z inwestycji i najlepsze doświadczenia dla użytkowników

Jacqueline Shi - President of Huawei Cloud Core Network Product Line

Zgodnie z planem, rain będzie nadal rozszerzał sieć 5G, aby pokryć zasięgiem 5G wszystkie główne obszary metropolitalne w Republice Południowej Afryki oraz świadczyć usługi szerokopasmowe dla użytkowników prywatnych i przedsiębiorstw. 

Rain jest podekscytowany budową pierwszej w RPA sieci 5G na dużą skalę, która zapewni większej liczbie obywateli dostęp do szybkiego, bezprzewodowego Internetu. Popieramy inicjatywę inwestycyjną prezydenta Ramaphosy i mamy nadzieję, że przyczynimy się do przygotowania Republiki Południowej Afryki do czwartej rewolucji przemysłowej

Willem Roos - CEO rain
CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Tomas
niedziela, 14 kwietnia 2019, 20:18

Wow, szybko. Kto zaufa Huawei ten 5G ma w zasadzie "od ręki". W Europie już jest w Szwajcarii. Gdybyśmy się też zdecydowali to przy potencjale 5G, w momencie gdy w innych krajach jeszcze nowej sieci nie ma moglibyśmy bardzo dużo zyskać i zmniejszyć różnicę jaka nas dzieli od bogatszej części Europy.

kama
poniedziałek, 18 marca 2019, 18:26

No to teraz czekamy na start budowy sieci w naszym kraju. Obyśmy nie czekali zbyt długo.

ube
piątek, 15 marca 2019, 15:03

No i RPA pewnie w tym momencie zyska sporo inwestorów w swoim kraju. Każdy chce pracować z nową technologią. Może w Polsce też się kiedyś uda wdrożyć nową sieć.