PayPal: ataki hakerskie dotknęły niewielką liczbę użytkowników

26 lutego 2020, 15:56
paypal12
Fot. mohamed_hassan/Pixabay

Ataki hakerskie, w wyniku których dochodziło do nieautoryzowanych transakcji z kont PayPal użytkowników w Niemczech, dotknęły bardzo ograniczoną liczbę osób - poinformowała firma PayPal w przesłanym w środę oświadczeniu.

Pay Pal odniósł się do wcześniejszych doniesień serwisu ZDNet, który w swoim materiale na temat cyberataków skierowanych przeciwko użytkownikom usługi stwierdził, iż zjawisko to ma skalę masową i dotyczy wielu osób. Serwis informował, iż błąd wykorzystywany przez cyberprzestępców związany był z integracją kont PayPal z usługą Google Pay popularną wśród użytkowników telefonów z Androidem.

"Jesteśmy świadomi odpowiedzialności wynikającej z powierzenia nam opieki nad pieniędzmi naszych użytkowników, a ich bezpieczeństwo jest dla nas najwyższym priorytetem. Dlatego też korzystamy z zaawansowanych narzędzi do wykrywania oszustw oraz zarządzania ryzykiem. Szybko zidentyfikowaliśmy i usunęliśmy ten problem, a dotyczył on jedynie bardzo ograniczonej liczby użytkowników PayPal w Niemczech, którzy korzystali z usług Google Pay" - zapewniła firma.

Jednocześnie podano, że nie doszło do żadnego wycieku danych osobowych, czy finansowych, a nieuprawnione osoby nie miały dostępu do kont użytkowników PayPal.

"Zgodnie z naszą standardową polityką, PayPal zwróci poszkodowanym koszty nieautoryzowanych transakcji" - czytamy w oświadczeniu biura prasowego firmy.

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24