Uwaga na fałszywą stronę Allegro

19 lipca 2021, 17:33
Allegro_fake
fot. CSIRT KNF/ Twitter

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego CSIRT KNF ostrzega przed stroną internetową, która do złudzenia przypomina serwis aukcyjny Allegro. 

Celem cyberprzestępców jest wyłudzenie danych do logowania oraz z karty płatniczej ofiary. Strona internetowa allegro.pl z fałszywą końcówką wygląda do złudzenia jak oryginalny serwis. Umożliwia standardowe zalogowanie się i w następnym kroku – podanie danych karty płatniczej.

CSIRT KNF ostrzega przed stroną, która została stworzona, by wykradać dane, a w dalszym kroku – pieniądze z kart płatniczych.

To kolejne ostrzeżenie przed wyłudzeniem – w poniedziałek pisaliśmy także o tym, że cyberprzestępcy polują na użytkowników korzystających z Netflixa, platformy do oglądania filmów i seriali.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: redakcja@cyberdefence24.pl. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24