Rosyjskie władze zablokowały stronę opozycyjnego polityka Aleksieja Nawalnego

26 lipca 2021, 14:26
Alexey_Navalny
Aleksiej Nawalny / fot. Michał Siergiejevicz; Wikimedia Commons; CC BY 2.0
CyberDefence24
CyberDefence24

Rosyjski regulator internetu Roskomnadzor zablokował stronę internetową opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, nawalny.com – poinformowali w poniedziałek współpracownicy polityka, który odbywa karę więzienia. 

Na zrzucie ekranu, jaki zamieścili w komunikatorze Telegram współpracownicy polityka widnieje informacja, że stronę zablokowano, bo „zawiera treści, których publikowanie jest w Rosji zakazane”.

Jak pisze portal Meduza.io, jedną z ostatnich publikacji na stronie były wyniki śledztwa dotyczącego biznesu i nieruchomości Wiaczesława Wołodina, przewodniczącego Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu Rosji).

Kara 2,5 roku więzienia

Nawalny, czołowy polityk rosyjskiej opozycji, odsiaduje karę ok. 2,5 roku więzienia w kolonii karnej nr 2 w Pokrowie za rzekome malwersacje finansowe.

W minionych miesiącach wielu jego współpracowników wyjechało z kraju. Wobec współpracującej z nim prawniczki Lubow Sobol toczy się sprawa karna.

W czerwcu moskiewski sąd uznał organizacje związane z Nawalnym, w tym Fundację Walki z Korupcją, za „ekstremistyczne”.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: redakcja@cyberdefence24.pl. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
żeby było zabawniej
poniedziałek, 26 lipca 2021, 17:22

:) :).No jakby na to nie patrzeć, to facet odsiaduje wyrok.Rzekomy wyrok :)?

Ach
wtorek, 27 lipca 2021, 01:02

Wyrok jest prawdziwy, zarzuty są wymyślone. W Rosji pp prostu zakazane jest mówić o przekęrtach władzy;)

Tweets CyberDefence24