Badanie: Kryptowaluty w USA mają złą reputację, postrzegane jako narzędzia hakerów

16 listopada 2017, 09:34

Kryptowaluty w USA mają złą reputację pomimo coraz szerszego ich wykorzystania w wielu transakcjach. Prawie jedna trzecia Amerykanów postrzega je przede wszystkim jako narzędzie cyberprzestępców - wynika z badania YouGov

Niemal jedna trzecia Amerykanów postrzega waluty takie jak Bitcoin czy Ethereum przede wszystkim jako narzędzia służące do dokonywania nielegalnych transakcji na czarnym rynku internetowym.

Kryptowaluty kojarzą się również ze zorganizowanymi grupami przestępczymi "chcącymi uniknąć identyfikacji", które mogą dokonywać cyberataków na masową skalę. Według analityków, skojarzenia takie powstały po serii ataków z użyciem złośliwego oprogramowania WannaCry, które szyfrowało komputery wymuszając zapłatę okupu (można było go uregulować właśnie w Bitcoinach). Jednocześnie, 40 proc. Amerykanów deklaruje, że nie wie, do czego tak naprawdę używane są kryptowaluty.

Czytaj więcej: Kryptowaluty narzędziem hakerów do prania brudnych pieniędzy

Na pytanie o chęć używania kryptowaluty zamiast tradycyjnych środków płatniczych, 64 proc. Amerykanów odpowiedziało, że woli zachować te drugie w obiegu. 51 proc. deklaruje silną wiarę, że kryptowaluty w ciągu kolejnych dziesięciu lat nie zastąpią obecnie używanych, pieniędzy. Jedynie 18 proc. uważa, że Bitcoin i pozostałe kryptowaluty zatriumfują i wyprą klasyczne środki płatnicze z rynku. Przeprowadzone na próbie 1000 Amerykanów badanie ujawniło również, że chociaż 66 proc. mieszkańców USA słyszało o kryptowalutach, jedynie 13 proc. zetknęło się z nimi w praktycznym użyciu. 

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24