Dane klientów Mercedes-Benz USA w chmurze. Przypadkowy wyciek danych

25 czerwca 2021, 12:17
2017-03-13-16-40-06-725x483
fot. pixinio.com

Poważna wizerunkowa wpadka Mercedes-Benz USA. Firma w wyniku błędu ujawniła dane odnoszące się do 1 tys. klientów i zainteresowanych nabywców.

Mercedes-Benz USA poinformował, że wrażliwe dane osobowe zostały przypadkowo udostępnione na platformie przechowywania w chmurze. Informacje te odnoszą się do prawie 1 tys. klientów i zainteresowanych nabywców. Jednocześnie firma podkreśla, że żaden system spółki nie został naruszony.

Firma określiła, że przypadkowo udostępnione dane obejmowały samodzielnie zgłoszone oceny kredytowe, numery prawa jazdy i ubezpieczenia społecznego oraz informacje o karcie kredytowej, które klienci wprowadzili na stronach internetowych dealerów i firm. Wyciek odnosi się do tych informacji, które zostały przekazane w okresie od stycznia 2014 r. do czerwca 2017 r. 

Mercedes poinformował również swoich klientów, że każda osoba, której dane zostały udostępnione, otrzyma bezpłatną dwuletnią subskrypcję usługi monitorowania kredytu.

W styczniu problemy z cyberbezpieczeństwem odnotował Nissan. Z uwagi na złą konfigurację jednego z serwerów do sieci wyciekły kody źródłowe mobilnych aplikacji oraz wewnętrznych narzędzi używanych przez Nissan North America do projektowania i produkcji samochodów.

Nissan, a dokładnie jego kanadyjska odnoga, padł również w 2017 roku ofiarą hakerów, w efekcie którego doszło do wycieku danych 17 milionów osób.

image
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24