Koronawirus uderza w 5G

24 lutego 2020, 10:28
KORONAWIRUS90
Fot. Cody R. Miller/health.mil/domena publiczna
CyberDefence24
CyberDefence24

Epidemia koronawirusa Covid-19 opóźnia wdrażanie infrastruktury 5G w Chinach. Chińskie władze od końca stycznia wstrzymują sześć dużych przetargów na projekty rozwoju sieci piątej generacji - podała agencja Reutera, powołując się na dokumenty rządowe.

Wśród zamrożonych przetargów znalazły się m.in. projekt rozwoju przemysłowej sieci 5G w prowincji Guangdong, inicjatywa rozwoju infrastruktury internetowej dla szpitali w prowincji Jiangxi i projekt na potrzeby policji w prowincji Gansu.

Epidemia koronawirusa Covid-19 znacznie wpłynęła na możliwości rozstrzygnięcia przetargów, ponieważ w epicentrum wybuchu epidemii - nadal objętym kwarantanną mieście Wuhan - mieszczą się kluczowe zakłady i siedziby dwóch czołowych producentów światłowodów. Są to komponenty niezbędne do budowy sieci 5G.

Reuter przypomniał, że Chiny uczyniły rozwój sieci piątej generacji kluczowym celem narodowym. Władze wskazywały, że chcą osiągnąć krajowe pokrycie 5G przed innymi państwami i w ubiegłym roku zaczęły naciskać na operatorów, by przyśpieszyli wdrożenia.

Na początku lutego, już po wybuchu epidemii, prezydent Chin Xi Jinping wskazał, że inwestycje w 5G mogą pomóc redukować ekonomiczne skutki koronawirusa, w tym obniżony poziom wydatków konsumenckich.

W styczniu firma Yangtze Optical Fibre and Cable Joint Stock - jeden z dwóch producentów z siedzibą w Wuhanie - poinformował, że w celu utrzymania produkcji planuje wykorzystywać moce produkcyjne fabryk znajdujących się poza terytorium Chin. W czwartek jeden z menedżerów przedsiębiorstwa powiedział Reuterowi, że fabryki światłowodów firmy w Wuhanie działają obecnie na ok. 50 proc. normy.

Druga firma z Wuhanu - FiberHome Telecommunication Technologies - na oficjalnej stronie ogłosiła, że próbuje utrzymać codzienne funkcjonowanie wykorzystując pracę zdalną.

Inni chińscy dostawcy, jak producent kabli miedzianych i układów drukowanych Shengyi Technology czy dostarczające anteny Tongyu Communication w oficjalnych dokumentach także potwierdzili, że produkcja ucierpiała z powodu koronawirusa.

Pod koniec grudnia i w styczniu budowa stacji bazowych 5G operatora China Mobile postępowała szybko - wskazały w zeszłym tygodniu chińskie media, cytując jednego ze starszych menedżerów przedsiębiorstwa. Obecnie jednak oddział spółki w Pekinie wskazuje, że koronawirus z pewnością spowolni rozwój infrastruktury 5G.

Operatorzy China Telecom i China Unicom nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz do doniesień Reutera.

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 10
Roclaw
środa, 11 marca 2020, 21:39

Smo 5g nie ma wpływu na organizm. Ale wypuśćmy z laboratorium wirusa sztucznie wyprodukowanego na poziomo nanotexhnologi jakieś mirkoroboty i dostarczmy je do ludzkiego organizmu to już raczej ma. Jakiś wpływ.

Waldi
poniedziałek, 23 marca 2020, 16:39

Jesteś lekko w błędzie - wszystko, co związane ze smogiem elektronicznym, ma ujemny wpływ na organizm, a sieć 5G w szczególności! Reszta tego, co napisałeś jest w zgodzie z prawdą.

JOD
środa, 11 marca 2020, 14:21

Powiało mocną panika od twojego komentarza mi. Gdzie ten problem z bezpłodnością. Telefonów komórkowych ja i moi znajomi z racji wieku używaliśmy od czasów dziecięcych, nikt z nas nie ma problemów każdy spłodził przynajmniej jedno dziecko. Dzieciaki to mają ADHD od cukru, który jest wszędzie z resztą to są dzieci mają mnóstwo energii i jest to normalne.

Waldi
poniedziałek, 23 marca 2020, 16:47

Nie u wszystkich jednakowo występują reakcje chorobowe - dużo zależy od odporności - więc nie przytaczaj tu swego, ani znajomych przykładów, bo to nie są dowody. Poza tym nie wszystko szkodzi natychmiast i nie w pojedynkę. Najczęściej do różnych chorób i niedomagań, w tym bezpłodności, prowadzi wiele czynników, sieć komórkowa jest tylko jedną z wielu takich czynników, które występujące razem, mogą i najczęściej wywołują u osób słabych i podatnych, przeróżne schorzenia, a nawet przyczyniają się ostatecznie do śmierci.

mi
wtorek, 25 lutego 2020, 11:19

to 5G wykończy nas , już tyle jest problemów z bezpłodnością i wadami, dzieci prawie wszystkie mają ADHD. To jest krok do zagłady. Zyjemy w czasach ostatecznych..

Waldi
poniedziałek, 23 marca 2020, 16:53

Dokładnie w takich czasach żyjemy. O tych czasach ("Czasy końca", "Dni ostatnie") już dawno informowała i cały czas informuje nas, Biblia - natchnione Słowo od Boga.

dore
wtorek, 25 lutego 2020, 18:00

A dlaczego szukasz przyczyny tych chorób właśnie w 5G? Chyba już zostało wyjaśnione że 5G nie ma negatywnego wpływu na nasz organizm.

niedziela, 15 marca 2020, 21:18

5G ma negatywny wpływ, zapraszam do obejrzenia filmu 5G apokalipsa.

Spiderman
środa, 11 marca 2020, 08:27

Za każdym razem to samo. Ale wszystkie razem technologie telekomunikacyjne mogą mieć zły wpływ Właśnie w tym rzecz

Biolog
piątek, 6 marca 2020, 23:18

Nic nie zostało wyjaśnione. Wręcz przeciwnie, narastają wątpliwości, głównie naukowców niezwiązanych z telekomami.