Nowy sposób walki z mową nienawiści na Twitterze

9 stycznia 2020, 14:16
Twitter_00
Fot. Maxpixels.net/Domena publiczna
CyberDefence24
CyberDefence24

Twitter zapowiedział, że chce ograniczyć możliwość odpowiadania na wpisy użytkowników. W ten sposób platforma zamierza walczyć z obraźliwymi treściami i mową nienawiści w sieci - podaje Reuters.

Twitter zadeklarował, że zamierza przetestować nowe rozwiązania jeszcze w tym roku. Chodzi o to, żeby użytkownicy mogli kontrolować to, kto odpowiada na ich tweety.

Zgodnie z planami firmy, internauci będą mogli wybrać jedną z czterech opcji komentowania ich wpisów: ogólną, która pozwoli na umieszczenie odpowiedzi każdemu kto przeczyta wpis; grupową, która ograniczy komentowanie jedynie do osób, które użytkownik śledzi lub o których wspomina w treści tweeta; panelową, gdzie komentarz będą mogli zamieścić tylko użytkownicy wspomniani we wpisie lub zaangażowani w dyskusję; udostępniona zostanie także opcja "oświadczenie", pozbawiona możliwości komentowania.

Zdaniem zarządu firmy, pomoże to w walce z nieodpowiednimi treściami, w tym z nękaniem i mową nienawiści w internecie. Jak przyznaje spółka, na ataki najczęściej narażone są kobiety i mniejszości.

Media społecznościowe przyznają, że znajdują się pod dużą presją oczekiwań ze strony prawodawców, że platformy będą skutecznie reagowały na przypadki mowy nienawiści w sieci. Dlatego też dyrektor generalny Twittera Jack Dorsey jeszcze w 2018 r. obiecał poprawę jakości rozmów publicznych w serwisie.

"Chcemy, żeby użytkownicy, biorący udział w dyskusji na Twitterze czuli się tu bezpiecznie. Dlatego damy im kontrolę, jeśli chodzi o moderowanie dyskusji, którą rozpoczęli" - napisał na swoim koncie twitterowym Dorsey.

W ubiegłym roku, firma wprowadziła możliwość ukrywania przez internautów niektórych, zwłaszcza obraźliwych, odpowiedzi na ich tweety. Miało to na celu "wyczyszczenie" platformy z nieodpowiednich treści.

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Mirosław Szczurosław
niedziela, 28 czerwca 2020, 09:44

Niestety na same niestosowne zachowania to nie wpłynie, po prostu płatki śniegu będą żyły w jeszcze większych bańkach informacyjnych

Tweets CyberDefence24