Pentagon stawia na 5G. Pierwsze testy w sektorze militarnym

24 października 2019, 13:46
40368346075_4ce4c4b824_b
Fot. PEO C3T/flickr

Pentagon niebawem rozpocznie testy 5G w czterech bazach wojskowych. Nowe przedsięwzięcie ma ocenić przydatność sieci nowej generacji w zakresie prowadzenia operacji w  wirtualnej rzeczywistości – informuje serwis Defence One.

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych (DoD) wkrótce rozpocznie testy technologii 5G oraz innych prototypowych rozwiązań, które odbędą się na terenie czterech baz wojskowych. „W najbliższych miesiącach zainicjowane zostaną zakrojone na szeroką skalę testy w celu zbadania różnych zastosowań technologii 5G” – mówi oświadczenie wydane przez Pentagon.  

Jak wskazuje Defence One, całe przedsięwzięcie będzie skupione na różnych przypadkach wykorzystania 5G. Pierwszy obszar dotyczy użycia innowacyjnej sieci  do rozszerzenia zastosowania systemów rzeczywistości wirtualnej przeznaczonej do szkolenia wojskowych oraz planowania misji. Następnie eksperci zajmą się oceną przydatności 5G do rozwoju tzw. inteligentnych magazynów w celu poprawy obecnej logistyki.

Według Lisy Porter, przedstawicielki departamentu ds. badań i inżynierii, ścieżki testów mogą przynieść rzeczywiste korzyści zarówno amerykańskiemu wojsku, jak i podmiotom sektora przemysłowego. Pentagon planuje regularnie prowadzić badania nad nowymi dziedzinami, w których może zostać wykorzystana technologia 5G, o ile ich finansowanie zostanie przewidziane w budżecie.

„To naprawdę część większego wysiłku strategicznego” – podkreśliła Lisa Porter, cytowana przez Defence One. – „Musimy być świadomi tego, że należy działać wspólnie. Przemysł potrzebuje DoD, a DoD potrzebuje przemysłu. Dlatego apeluję: Zastanówmy się, jak wspólnie rozwijać tą technologię”.

KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Tylko Huawei
czwartek, 24 października 2019, 20:44

Najpierw USA musiałoby mieć taką technologię...

Boczek
poniedziałek, 28 października 2019, 13:34

A nie ma? To jak Verizon stworzył sieci 5G w USA bez udziału Huawei? Jak to samo się stało w Korei Pd. - i to na cały kraj? Co prawda Huawei prowadzi na rynku obrotem, ale to głownie dumping, we wszystkich dalszych dyscyplinach jest na odległych pozycjach. Same Nokia i Ericson mają więcej patentów - Samsung to 2x więcej. Huawei to jedynie 15% patentów. Firmy są aktywne: Huawei to 2 świat, a wiodący jak Samsung, Ericson, Intel, Qualcom, Nokia to pierwszy. No i last but not least, wszystkie towarzyszące technologie kryptograficzne to Europa i USA. W przypadku 5G o Huawei dużo się mówi i to wszystko.

Fanklub Daviena
poniedziałek, 28 października 2019, 13:48

Huawei w 2018 zdobył więcej patentów niż 5 najbardziej innowacyjnych firm łącznie. Kto więc przoduje? Huawei technologicznie jest min. 3 lata przed USA a to amerykańskie 5G to.lipa a nie prawda. Chiny kształcą 9x więcej inżynierów niż USA rocznie a i to z "amerykańskich" 2/3 to cudzoziemcy!

Szept
niedziela, 27 października 2019, 20:08

Mają, mają bo ukradli Chińczykom. Nie po to USA wydaje dziesiątki miliardów dolarów na cyberbronie żeby się potem jakiegoś 5G nie dało ściągnąć z azjatyckich serwerów :P