Reklama

Armia i Służby

Co zyska polska armia na porozumieniu z Palo Alto Networks?

fot. Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa
fot. Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa

„Cyberbezpieczeństwo jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nowych technologii” – stwierdził Grzegorz Latosiński, Dyrektor Zarządzający Sektorem Publicznym Palo Alto Networks. W rozmowie z naszą redakcją przedstawiciel amerykańskiej spółki mówił jakie korzyści dla wojska wynikną z podpisanego 9 lutego br. porozumienia z Eksperckim Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa (ECSC).

Grzegorz Latosiński tuż po podpisaniu porozumienia z Eksperckim Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa, w trakcie rozmowy z naszą redakcją ocenił, że tego typu umowa stanowi juz kolejny krok w rozwoju współpracy, którą firma chce nawiązywać z resortami siłowymi oraz podmiotami stanowiącymi użytkowników infrastruktury krytycznej jak energetyka i przemysł. 

Co zyska polska armia na tym porozumieniu? Dyrektor Zarządzający Sektorem Publicznym Palo Alto Networks przed naszą kamerą podkreślał zyski jakie dla rozwoju szkoleń naszego wojska wniesie nawiązanie współpracy z amerykańską firmą. Mowa tu przede wszystkim o dostępie do szeregu platform e-learningowych oraz najnowocześniejszego sprzętu i aplikacji, które nasi wojskowi będą mogli testować i wykorzystywać w prosie szkolenia żołnierzy.

Obopólne korzyści dla armii i firmy?

„Jest to pierwsza umowa w Europie podpisana przez amerykańską spółkę z podmiotem stanowiącym zaplecze dydaktyczno-szkoleniowe wojska” – zachwalał porozumienie z ECSC Grzegorz Latosiński. Jak podkreślał w rozmowie z nami dyrektor, obecnie nie tylko duże przedsiębiorstwa poszukują specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa, ale robią to również resorty siłowe i administracja.  

„Wierzę, iż współpraca pozwoli na dalszy rozwój i zwiększenie ilości specjalistów na polskim rynku” – dodał Grzegorz Latosiński. Czy tylko? „Pozwoli również na jeszcze większą ochronę i rozbudowę już posiadanych kompetencji”.

Samodzielne myślenie przede wszystkim

Palo Alto Networks koncentruje się nie tylko na transferze wysokiej jakości wiedzy na temat produktów czy usług proponowanych przez naszą firmę. Skupiamy się także na aspektach uczenia samodzielnego myślenia i działania pracy na określonych scenariuszach, symulacjach i czy też przygotowanych na potrzeby określonego klienta warsztatach” – stwierdził Grzegorz Latosiński. Jak jednocześnie podkreślił, wartością dodaną takiego rodzaju współpracy jak ta, która nawiązana została z ECSC - poza transferem wysokiej jakości wiedzy - będzie także przekazanie umiejętności zarządzania i administrowania całą platformą cyberbezpieczeństwa oraz „kreowania pewnych zachowań, które mają istotny wpływ na szybkość działania obszaru cybersecurity”.

Latosińki, w rozmowie z naszą redakcję, podkreślał wielokrotnie korzyści płynące ze współpracy - „w szczególności zwiększy liczbę fachowców po stronie resortu obrony narodowej posiadających wiedzę z zakresu cybersecurity” – podsumował. 

Porozumienie Palo Alto Networks - Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa

Porozumienie, które zostało podpisane 9 lutego br. na terenie Wojskowej Akademii Technicznej obejmuje, jak podkreśliło Centrum, współpracę w zakresie innowacyjnych rozwiązań i projektów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa oraz budowania partnerstwa z podmiotami Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa, w tym przede wszystkim szkoleń i edukacji żołnierzy oraz pracowników resortu obrony narodowej. 

W ramach porozumienia Palo Alto Networks  zapewni uczestnikom kursów ECSC dostęp do sprzętu i oprogramowania laboratoryjnego, a także do certyfikowanych trenerów zarówno z Polski jaki i z zagranicy.

Reklama

Komentarze

    Reklama