Cyberbezpieczeństwo powinno być jedną z najważniejszych funkcji NBP

28 września 2018, 15:11

O roli Narodowego Banku Polskiego w krajowym systemie cyberbezpieczeństwa oraz o głównych zagrożeniach dla sfery finansowej mówi dla CyberDefence24.pl wiceprezes Narodowego Banku Polskiego Anna Trzecińska.  

Funkcjonowanie całego systemu płatniczego, powoduje że cyberbezpieczeństwo powinno być jedną z najważniejszych funkcji Banku Centralnego.

Anna Trzecińska -  wiceprezes Narodowego Bank Polskiego

W Davos mówiono o kryzysie technologicznym. Wymieniano tu paraliż telekomunikacyjny, ale też brak dostępu do danych. Informacja to obecnie najważniejsza rzecz przy podejmowaniu decyzji. Z związku z tym brak dostępu albo zła jakość danych to ogromne ryzyko dla funkcjonowania wszystkich instytucji sieci stabilności finansowej.

Anna Trzecińska - wiceprezes Narodowego Bank Polskiego

Bardzo ważna w cyberbezpieczeństwie jest współpraca z podmiotami, tak żeby wymieniać się informacjami i szybko reagować na wszelkie incydenty informatyczne.

Anna Trzecińska - wiceprezes Narodowego Bank Polskiego

NPB odgrywa ogromną rolę w krajowym systemie cyberbezpieczeństwa ze względu na funkcje jakie spełnia Bank Centralny w systemie finansowym.

Anna Trzecińska - wiceprezes Narodowego Bank Polskiego
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
TowariszczJacho
poniedziałek, 1 października 2018, 16:38

Takie teksty powinny zostać umieszczone w kategorii "Odkrycia roku" albo "Geniusz roku" , NBP i Cyberbezpieczeństwo może inaczej cały sektor Bankowy w zakresie e-banking nawet nie rozumie na czym polega Cyberbezpieczeństwo i gdzie tkwią podatności ... to ślepcy we mgle ..." oni nawet nie musza się tym przejmować, wystarczy, że zarzucą klientowi "brak należytej dbałości ..." czyli odmiana "nie mam parasolki ... i co mi zrobisz" ... ale gdy klienci się przebudzą i przeniosą na kryptowaluty to będzie dopiero ... jazda

Tweets CyberDefence24