Właściciel hotelu w Zakopanem ofiarą cyberprzestępcy

9 lipca 2019, 13:21
ZAKOPANE43
Fot. Ministry of Foreign Affairs/Flickr/CC 2.0

Na najbliższe trzy miesiące został aresztowany 27-letni haker, który w niedzielę rano został zatrzymany przez policjantów z Zakopanego i Warszawy. Mężczyzna włamał się na konto właściciela hotelu i wyprowadził z niego 800 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w jego warszawskim mieszkaniu.

Cała sytuacja miała miejsce w minioną środę w Zakopanem, wtedy to tatrzańscy policjanci uzyskali informację, że właściciel jednego z tatrzańskich hoteli padł ofiarą przestępstwa. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, nieznany wówczas sprawca przełamał zabezpieczenia bankowości elektronicznej na jego koncie i „wyprowadził” z niego pieniądze w kwocie 800 tysięcy złotych na założony specjalnie w tym celu rachunek w innym banku. Mundurowi ustalili, że związek z przedmiotowym przełamaniem zabezpieczeń konta bankowego może mieć 27-letni mieszkaniec Warszawy. Tatrzańscy policjanci przy doskonałej współpracy z kolegami z Warszawy po kilku dniach intensywnych czynności doprowadzili do zatrzymania hakera.

Policja informuje, że był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów oraz tym, że został zidentyfikowany. Niemal cała suma „wyprowadzonych” pieniędzy została odzyskana. Pozostałe środki zapewne niebawem trafią do właściciela hotelu. To nie ostatnia sprawa za którą odpowie zatrzymany mężczyzna. Okazało się, że jest ścigany także dwoma listami gończymi za inne przestępstwa.

27-latek usłyszał już zarzuty, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za kradzież z włamaniem na konto, którego dopuścił się podejrzany grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Benia33
sobota, 13 lipca 2019, 14:01

Jako "karę rehabilitacyjną" zastosować wykorzystanie umiejętności crackerskich dla pożytku publicznego w ramach pracy dla Służb. Chyba tak uczyniono z Kevinem Mitnickiem...

bezpiecznik
wtorek, 9 lipca 2019, 15:37

well... wyjdzie z więzienia i będzie żył z tego hotelu, który pewnie tez ma dzięki przestępstwom. bo nikt u nas nie zasądza przepadku majątku.

Serio?
środa, 10 lipca 2019, 10:27

Czytałeś ze zrozumieniem?

Tweets CyberDefence24