Błąd w Facebooku zmienił ustawienia prywatności milionom użytkowników

8 czerwca 2018, 13:23
facebook00000
Fot. mkhmarketing/Flickr/CC 2.0

Błąd na Facebooku zmienił ustawienia prywatności nawet 14 mln użytkowników. Treści, które użytkownicy zamieszczali w serwisie z ograniczoną widocznością, przez błąd w działaniu platformy stały się widoczne dla wszystkich - podał serwis Ars Technica.

Przedstawiciele Facebooka odnieśli się do sprawy w oświadczeniu, w którym napisano, że błąd w działaniu serwisu wystąpił pomiędzy 18 a 27 maja i został już naprawiony, a poszkodowani użytkownicy platformy będą o tym fakcie poinformowani wkrótce przez Facebooka.

Według firmy, błąd powstał przypadkowo podczas prac zespołu programistów tworzących nowe funkcjonalności serwisu związane z udostępnianiem zdjęć.

Błąd oddziaływał wyłącznie na treści zamieszczane przez użytkowników Facebooka podczas dziewięciu dni jego występowania. Jak poinformowali przedstawiciele firmy, treści zamieszczane w serwisie wcześniej nie zostały dotknięte działaniem błędu.

Zespół techniczny Facebooka naprawił nieprawidłowo działającą funkcję serwisu 22 maja, jednakże jak napisano w oświadczeniu, przywracanie właściwych ustawień prywatności dla zamieszczanych na platformie treści trwało kolejne pięć dni.

PAP - mini

Cyberdefence24
Cyberdefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Gwint
wtorek, 12 czerwca 2018, 03:43

To była luka dla emigracyjnego w USA.

Reklama
Reklama C24-A1
Reklama
Tweets CyberDefence24