Chińscy hakerzy uderzyli w US Navy

20 grudnia 2018, 08:13
united-states-navy-2533514_960_720
Fot. Military_Material/Pixabay

W najnowszym raporcie wskazano, że US Navy zostało dotknięte kilkoma incydentami w ciągu ostatniego roku. Dowództwo marynarki zleciło pełny przegląd środków bezpieczeństwa.

Wall Street Journal poinformował, że chińscy hakerzy z powodzeniem przeprowadzili klika cyberataków na podmioty powiązane z US Navy w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Cyberprzestępcy wykradli dane, zawierające informacje na temat konserwacji statków oraz pocisków przeciwokrętowych.

Badania nad incydentem wskazują, że hakerzy skupili się głównie na mniejszych kontrahentach, których sieci były bardziej podatne na cyberataki. Wśród celów znajdowały się również wojskowe laboratoria.

Według Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, cyberprzestepcy pozostawili po sobie ślady, które umożliwiają ich identyfikację. Wszystko wskazuje na to, że Chiny były odpowiedzialne za incydenty. Wśród dowodów ma znajdować się adres IP, wskazujący na wyspę Hainan, należącą do Pekinu.

Richard Spencer, Sekretarz Marynarki Wojennej, nakazał kompleksowe zbadanie stanu cyberbezpieczeństwa marynarki. „Ataki w naszych sieciach nie są nowe, ale próby kradzieży krytycznych informacji rosną i stają się coraz bardziej zaawansowane” – zauważył Richard Spencer. „Musimy działać zdecydowanie, aby w pełni zrozumieć zarówno naturę tych ataków, jak i zapobiegać dalszej utracie ważnych informacji wojskowych" – dodał.

US Navy odmówiło podania konkretnej liczby cyberataków, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich 18 miesięcy.  Z kolei strona chińska nieustannie zaprzecza, że angażuje się w działania cybernetyczne, równocześnie odmawiając komentarza w sprawie ostatniego incydentu związanego z amerykańską marynarką wojenną.

KomentarzeLiczba komentarzy: 5
sfgh
czwartek, 20 grudnia 2018, 23:35

Kto dziś wierzy w IP? W czasach powszechnych proxy?

Mirek
czwartek, 20 grudnia 2018, 17:27

Chiny igrają z ogniem wreszcie ktoś z zachodu straci cierpliwość i w odpowiedzi zrobi cyberatak na chiny o wiele większy niż te które są obecnie robione przez chińskich crackerów

Nathan James
czwartek, 20 grudnia 2018, 13:09

O skutkach potencjalnego ataku hakerskiego na US Navy można się przekonać oglądając ostatni sezon serialu "Last ship" ;)

gru
czwartek, 20 grudnia 2018, 12:57

Nie rozumiem dlaczego nie stosuje się filtracji IP za pomocą geo-lokacji.

Ping
czwartek, 20 grudnia 2018, 10:41

dowalić cła i chińska wieża runie równie szybko jak powstała. Niestety nie ma alternatywy.

Tweets CyberDefence24