Chroń swoją prywatność z CyberGhost VPN

22 kwietnia 2021, 08:16
first image
Fot. CyberGhost

Internet stał się integralną częścią naszego życia. Sieć zna nas lepiej niż nasi znajomi, żona, czy też mama. Niezależnie od tego, czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy nie, to właśnie internet wie co cię inspiruje lepiej niż ktokolwiek inny - wie jakie buty nosisz, czy wolisz wino od wódki, zna Twoje poglądy polityczne, a nawet… najmroczniejsze sekrety.

Co jednak martwi jeszcze bardziej, twoje dane osobowe są już zapewne zapisane w jakiejś bazie danych. Dostępność wszystkich tych informacji sprawia, że coraz powszechniejsze są kradzieże tożsamości oraz oszustwa bankowe.

Hakerzy i cyberprzestępcy mają do dyspozycji wszelkie niezbędne narzędzia, aby przyjąć inną tożsamość i siać chaos w życiu niczego niepodejrzewającej jednostki. Doskonale wiemy, że dostęp do danych nie stanowi obecnie żadnego problemu. Wszystko, czego haker potrzebuje by pozyskać dane twojej karty kredytowej, to niezabezpieczona sieć publiczna – czyli te, z których korzystamy w kawiarniach, restauracjach, galeriach handlowych, czy na lotniskach. No i wykonania w tej sieci transakcji.

Myślenie, że przed tego typu zagrożeniami ochroni Cię program antywirusowy to spory błąd.

Czy jesteśmy w stanie jako użytkownicy Internetu, zwiększyć swój poziom cyberbezpieczeństwa, chronić swoje prawo do prywatności, żyjąc w cyfrowym świecie, pełnym wzajemnych połączeń? Co możemy zrobić, bez potrzeby zmiany naszych nawyków i bez potrzeby zmiany tego, jak dotychczas korzystamy z internetu?

Odpowiedzi dostarczają firmy takie jak CyberGhost, pracujące codziennie nad tym, by chronić prywatność i bezpieczeństwo naszych danych oraz prawa do nieograniczonego korzystania z zasobów internetowych.

CyberGhost tworzy oprogramowanie VPN (Virtual Private Network). VPN jest odpowiednikiem prywatnej sieci internet. Czyli jest to przestrzeń online, o której istnieniu wie wyłącznie jej użytkownik. To sposób, aby nikt nie był w stanie poznać Twoich nawyków w trakcie przeglądania sieci bądź uzyskać dostępu do jakichkolwiek prywatnych danych.

Cała magia ukrywania danych w trakcie pracy w sieci jest realizowana w ramach dwóch, oddzielnych procesów: enkapsulacji i szyfrowania.

Proces enkapsulacji możemy zobrazować sobie jako owinięcie folią bąbelkową wrażliwego elementu, który chcemy wysłać w inne miejsce. Takie zabezpieczenie pozwoli na przesłanie danego przedmiotu w miejsce docelowe w jednym kawałku.

Szyfrowanie z kolei pozwala na ukrycie tego przedmiotu przed wzrokiem osób postronnych. Więc, rozszerzając powyższą metaforę, poza zabezpieczeniem twojego przedmiotu, umieszczasz go również w niemożliwym do otwarcia pojemniku, którego nie może otworzyć nikt, poza adresatem.

CyberGhost VPN korzysta z 256-bitowego szyfrowania AES. To najlepszy dostępny standard - takiego samego systemu używa się w wojsku, czy też w bankowości.

By uzmysłowić sobie, jak trudne jest złamanie tego szyfru, należy wiedzieć, że 256-bitowy klucz posiada 2256 możliwych kombinacji. Obecnie nawet superkomputery nie mają takiej mocy obliczeniowej i nie działają na tyle szybko, żeby sprawdzić wszystkie te możliwości. Komputery kwantowe mogą jednak przynieść zmiany w tym zakresie.

Zaleta oprogramowania VPN, takiego jak tego dostarczanego przez CyberGhost, polega na tym, że prywatność online i bezpieczeństwo danych stają się dostępne dla każdego. Nie trzeba być geniuszem IT, by z tego typu rozwiązań korzystać. Kliknięcie myszką, bądź dotknięcie ekranu smartphona to wszystko, co musimy zrobić, aby uruchomić prywatne, bezpieczne połączenie z Internetem.

image
Dowolny spośród tysięcy serwerów zdatnych do połączenia jest dostępny za jednym kliknięciem.

 

CyberGhost VPN jest w stanie spełnić potrzeby użytkowników wszystkich dużych platform i systemów operacyjnych. Optymalizowane aplikacje stworzono dla systemów Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire TV, Apple i Android TV. Możliwe jest również wykorzystanie smartDNS i instalacja aplikacji na smart TV i konsolach do gier.

image
graf. CyberGhost

 

Ponieważ bezpieczny tunel VPN to jedyna droga przesyłu danych, stają się one anonimowe i pozostają poza zasięgiem ciekawskich oczu. CyberGhost wykorzystuje także internetową funkcjonalność killswitch, która automatycznie przerywa całe połączenie internetowe w przypadku naruszenia bezpiecznego tunelu VPN.

CyberGhost VPN walczy o twoją anonimowość i prywatność danych, nie pozostawiając niczego przypadkowi. Motto firmy zakłada, że anonimowość może być zagwarantowana wyłącznie, gdy nie zapisywane są żadne dane w historii przeglądania, miejsca docelowego, zawartości czy preferencji wyszukiwania.

CyberGhost pozwala również na personalizację niemalże wszystkich ustawień VPN. Od przełączania się między ponad 7100 serwerami, po wybór odpowiedniego protokołu czy też wykluczenia pewnych stron internetowych - wszystkie te funkcje są w tym rozwiązaniu dostępne.

Nie podlega dyskusji fakt, że VPN to kluczowe narzędzie pozwalające zachować bezpieczeństwo podczas surfowania w sieci. Jeżeli nie czujemy się komfortowo z myślą, że nasza aktywność online jest śledzona, a osobiste dane kradzione, VPN to jeden ze środków, który złagodzi te lęki.

Jeśli chcesz wypróbować VPN CyberGhost, możesz skorzystać z 83% rabatu, dostępnego w odniesieniu do planu 3-letniego. Oferta posiada 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, a także dodatkowe 3 miesiące darmowego korzystania z usługi.

Artykuł promocyjny przygotowany przez CyberGhost

KomentarzeLiczba komentarzy: 4
laik
czwartek, 22 kwietnia 2021, 10:43

Wszystko pięknie, ale tak na zdrowy rozsądek dla laika: Dlaczego za bezpieczeństwo sieci trzeba płacić - to tak jakby wykupywać przejazd drogą ze znakami i światłami, zebrami i patrolami policji itd. by móc przeżyć w ogóle podróż z A do B? Czemu bezpieczeństwo to nie standard?

Stary hacker
poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 20:18

Hehe dobre. Coś takiego jak bezpieczny internet nie istnieje i istnieć nie będzie. Chcesz być ghost to musisz również tak z sieci korzystać. Ale ślad zawsze będzie. Adresy MAC it'd różne urządzenia i systemy a i tak ślad będzie. Pytanie jest tylko 1. Kto chce cię znaleźć

Felix
piątek, 23 kwietnia 2021, 15:57

Może inaczej. Chcesz jechać zwykłą drogą że skrzyżowaniami na jednym poziomie, przejazdami kolejowymi i ruchem pieszych na poboczu - masz za friko ale sam musisz zadbać o bezpieczeństwo w większym stopniu. Chcesz jechać wygodnie autostradą - płacisz. Sad but true

laik
poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 12:46

Nie zrozumiałeś mnie - w tym momencie nie płacimy za ekstraszybką (lepszą od zwyklej) drogę tylko za zwykłą by była w ogóle bezpieczna. To tak jakby wykupić lot w kosmos i po wyjściu z modułu w próżnię dowiedzieć się, że skafander nie był w cenie - logiczny absurd użyteczności takiej podróży, a opłaty lecą. Chyba przyznasz, że pływanie na wakacjach z rekinami bez klatki to nie jest na 100% normalne zachowanie (tak, wiem, że nie wszystkie te rybki są groźne - celowo upraszczam tu).

Tweets CyberDefence24