PSG celem hakerów

PSG Parc des Princes barcelona
Stadion PSG: Parc des Princes
Autor. Zakarie Faibis/Wikimedia Commons/CC4.0

Nie było łatwo zdobyć bilety na mecz PSG-Barcelona. Ogromne zainteresowanie to nie jedyna przeszkoda, która czekała na fanów paryskiego klubu.

W minioną środę (tj. 10 kwietnia br.) kibice francuskiego Paris Saint-Germain przeżyli prawdziwy rollercoaster. W hitowym starciu z Barceloną Roberta Lewandowskiego zobaczyli 5 goli, lecz po ostatnim gwizdku sędziego nie mieli powodów do świętowania.

Piłkarze PSG przegrali na własnym stadionie z Dumą Katalonii 2:3, pomimo że na początku drugiej połowy prowadzili 2:1. To był pierwszy mecz w ramach ćwierćfinału Ligi MistrzówRewanż w Barcelonie już we wtorek 16 kwietnia o godz. 21:00.

Aby zdobyć bilet na mecz w Paryżu kibice musieli uzbroić się w cierpliwość. Wszystko z powodu awarii systemu, która miała miejsce w połowie marca, czyli w momencie, kiedy ruszyła sprzedaż wejściówek na pierwsze hitowe starcie z klubem Lewnadowskiego.

Jak podaje serwis Numerama, tylko 19 marca miało miejsca kilka przerw w pracy systemu. Osoby, które chciały nabyć bilet, po np. wybraniu miejsca, otrzymywały komunikat, że zostały zablokowane. To wywołało falę emocjonalnych komentarzy w mediach społecznościowych.

Problemy były związane z próbami przeprowadzenia ataku hakerskiego na infrastrukturę PSG. Francuski klub 8 kwietnia rozesłał do kibiców komunikat. Do jego treści dotarł serwis Numerama.

Władze Paris Saint-Germain tłumaczą, że dział odpowiedzialny za infrastrukturę informatyczną został zawiadomiony o „nietypowych próbach dostępu do systemu sprzedaży biletów”.  Specjaliści wykryli podatność, która wciągu kolejnych 24 godzin miała zostać zlikwidowana.