Dane 1,5 mln osób wykradzione w Singapurze

21 lipca 2018, 15:29
singapore-2064905_1920
Fot: pixbay/geralt

Około 25% danych całej populacji Singapuru zostało wykradzione przez hakerów. Sprawa kradzieży dotyczy ok. 1,5 mln pacjentów. Wykradzione dane zawierały informacje osobowe pacjentów klinik grupy SingHealth gromadzone od lipca 2015 roku. Były to imiona, nazwiska, adresy i numery dokumentów. Informację podały we wspólnym komunikacie ministerstwo zdrowia oraz ministerstwo łączności i informatyki Singapuru. 

Oprócz danych osobowych wykradziono również informacje na temat leków przepisanych 160 tys. pacjentów, w tym premierowi kraju Lee Hsien Loongowi. 

Sprawcy konkretnie i wielokrotnie celowali w dane personalne i informacje o lekach przepisanych premierowi Lee

Oficjalny komunikat

Oprócz danych medycznych premiera, nie wykradziono podobnych danych innych osób co może świadczyć o celowym i dobrze zaplanowanym ataku. Hakerzy nie ingerowali też w bazy danych celem ich zmiany. Nie atakowali też innych firm medycznych. Według strony singapurskiej zdarzenie to jest bezprecedensowe i najpoważniejsze w historii. 

SingHealth będzie się kontaktowało ze wszystkimi pacjentami, którzy odwiedzali kliniki między 1 maja 2015 roku a 4 lipca 2018 roku, by powiadomić ich, czy ich dane zostały skradzione – podano w komunikacie singapurskich ministerstw.

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Mateusz
czwartek, 27 września 2018, 22:37

Droga Marto, problem jest ogólnoświatowy od zawsze. W naszym kraju dopiero od niedawna się nagłaśnia takie problemy. Dlatego na świecie działają różne sposoby ochrony danych, pewnie podobne do chronpesel.pl

Marta
środa, 12 września 2018, 02:58

Ciekawe czyje tak naprawdę dane zniknęły i w jaki region świata poszły. Widać teraz że to nie jest tylko problem polski, bo danymi handluje sie wszedzie.

Autorka
wtorek, 11 września 2018, 15:23

Kosmiczne liczby i ile tych danych zostanie sprzedanych, albo wykorzystanych do wyłudzenia kredytu...

Euzebi
poniedziałek, 10 września 2018, 11:48

Ileż danych w polsce też kradną. Ciekawe jakie zabezpieczenia są w innych krajach jak chodzi o ochronę danych osobowych i czy zajmuje się tym skutecznie państwo. U nas jedyna skuteczna metoda to moim zdaniem chronpesel.pl

Tweets CyberDefence24