Dania wyszkoli żołnierzy do walki z rosyjską dezinformacją

18 lipca 2017, 11:50

Duńscy żołnierze, którzy zostaną wysłani do Estonii w ramach kontyngentu NATO zostaną przeszkoleni do obrony przez rosyjskimi działaniami informacyjnymi - poinformował szef resortu obrony Danii Claus Hjort Frederiksen.

"To już całkiem nowy świat. Duńscy żołnierze muszą być tego w pełni świadomi, a więc ustaliłem wraz z naszymi siłami zbrojnymi, że ci żołnierze, którzy zostaną wysłani w styczniu (do Estonii) będą informowani i szkoleni" na temat celowej dezinformacji - wyjaśnił Frederiksen.

"Mogą oni być narażeni na zastraszanie i (skutki) fałszywych pogłosek" - dodał.

Reuters przypomina, że w lutym litewska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie fałszywych informacji na temat gwałtu na 15-letniej dziewczynie, jakiego mieli się dopuścić stacjonujący na Litwie w ramach kontyngentu NATO niemieccy żołnierze. Maile z takimi pomówieniami zostały rozesłane do polityków i mediów.

Czytaj też: Raport: NATO walczy z rosyjską dezinformacją

W marcu Estonię, Łotwę i Litwę odwiedził minister spraw zagranicznych Niemiec Sigmar Gabriel, który mówił o konieczności silniejszego przeciwstawiania się dezinformacji i cyberatakom, w tym wspierania niezależnych mediów w walce z podburzającymi nieprawdziwymi wiadomościami.

O inicjowanie fałszywych informacji na temat niemieckich żołnierzy na Litwie NATO oskarżyło Rosję.

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
tak tylko pytam...
wtorek, 18 lipca 2017, 14:47

A kiedy polskie portale przestaną trzymać pod swoją ochroną rosyjskie trolle i pozwolą na zwalczanie rosyjskiej dezinformacji? Nadal mamy kupować waszą tezę, że nie są to trolle tylko Polacy o odmiennych poglądach? Dlaczego wspieracie rosyjską dezinformację?

Krzysiek
czwartek, 20 lipca 2017, 10:33

Uwaga, na tym portalu już coraz częściej pojawiają się rosyjscy trolle.

Szyderca
wtorek, 18 lipca 2017, 13:44

Niech zgadnę - będą przekonywać, że RT kłamie, bo imigranci nie gwałcą i podpalają tylko ubogacają? :-))))))))))

Redrum
wtorek, 18 lipca 2017, 17:41

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Nie ma żadnej rosyjskiej dezinformacji, nie mówiąc już o tak absurdalnie zmyślonym zjawisku jak wojna informacyjna! Ludzie po prostu zaczynają myśleć samodzielnie i wyciągają odpowiednie wnioski, tylko tzw. zachodni establishment i służące mu łże-media nie chcą się z tym pogodzić. Więc jątrzą. Agresja NATO wobec Rosji jest aż nadto widoczna i w tej sytuacji nie należy się dziwić, że Putin pragnie bezpieczeństwa dla swojego kraju. Jak prawdziwy mąż stanu. Co dobrego przyniosło NATO światu, Europie, Polsce? Nic poza pożogą i milionami ofiar. Podobnego losu obawiają się Rosjanie i ich niepokój jest w pełni zrozumiały. A tak poza tym, czego Duńczycy szukają w Estonii? Może lepiej niech zajmą się śniadym wrogiem na swojej ziemi, niż szukają go tam, gdzie go nie ma? -------------------------------------------------------------------------------------------------------- Brzmi znajomo? Niewątpliwie, bo tworzenie komentarzy podobnych do powyższego nie jest trudne. Jest wręcz szablonowe, dlatego też tak łatwo zalewają one świat elektronicznych mediów społecznościowych i forów. Mam nadzieję, że te kilka już lat obcowania z tymże zjawiskiem poskutkuje wkrótce uodpornieniem się na podsuwane treści. Duńskim i wszystkim natowskim żołnierzom życzę czujności i ostrożności, bo przeciwnik fałszerstwo ma akurat w genach. Wypowiedział nam taką wojnę, w jakiej czuje akurat swoją przewagę. (Redrum)

Tweets CyberDefence24