Doradca Putina: "Rosja jest cyberpotęgą"

26 lipca 2017, 14:08
Fot. kremlin.ru

Andriej Krutskikh, specjalny wysłannik prezydenta Putina ds. cyberbezpieczeństwa, uważa że Rosja jest jednym z najpotężniejszych graczy w cyberprzestrzeni i to pomimo wielu problemów, z którymi musiała się zmierzyć.

Krutskikh powiedział, że inne państwa dążą do rozmów i współpracy, co oznacza, że Rosja jest jednym z najważniejszych podmiotów w cyberprzestrzeni.

W jego opinii, Rosyjscy specjaliści powinny skupić się na produkcji sprzętu, którego państwo to obecnie nie posiada. Ponadto jego zdaniem, Moskwa i Waszyngton mogą zostać pionierami w tzw. cyberrozbrojeniu.

Czytaj też: Rosja zaprzecza autorstwu NotPetya

Krutskikh podkreślił również konieczność normalizacji relacji ze Stanami Zjednoczonymi, ponieważ jego zdaniem obecna sytuacja jest niedobra. W jego opinii oba państwa nie powinny ingerować w swoje wewnętrzne sprawy.

Rosja podpisała wiele porozumień dotyczących współpracy na polu bezpieczeństwa informacyjnego m.in. z takimi państwami jak Brazylia, Indie, Chiny czy RPA.

 

Cyberdefence24
Cyberdefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Whiro
środa, 26 lipca 2017, 17:28

Hmm Rosja jest jednak najlepsza. Jeszcze niedawno Putin zapewniał że oni nie ingerują w żaden sposób w życie innych państw a teraz chwalą się że są cyberpotegą. To niby oni się bronią przed innymi czy atakują.? Kto chce atakować Rosję i po co? To jedynie Rosja kłamie, manipuluje, przekręcić i grozi. Zakała naszego regionu. Powinno się Rosję oddzielić murem od Europy. Białoruś I Ukraine zostawić. To przynajmniej Słowianie w przeciwieństwie do azjatów z Rosji.

Rozbawiony z Uk
środa, 26 lipca 2017, 17:16

To czekam na rosyjskiego Windows, Android Google Twittera itd

ccc
środa, 26 lipca 2017, 16:20

No jasne ! Cały świat jedzie na niezawodnych komputerach marki электроника i nie chce żadnych innych ! Podobnie jest z pozostałymi wytworami sowieckiej myśli technicznej. To jest potęga !

ccc
środa, 26 lipca 2017, 14:29

Dla mnie roSSja jest super patologią, a nie cyberpotęgą.