Duński minister obrony ostrzega przed "poważnym zagrożeniem" ze strony Rosji

13 stycznia 2017, 16:37
Fot. www.fmn.dk

Minister obrony Danii Claus Hjort Frederiksen ostrzegł w piątek, że jego kraj stoi w obliczu "bardzo poważnego i niepokojącego zagrożenia" ze strony Rosji, co obejmuje także potencjalne rosyjskie ataki hakerskie. 

"Musimy być w Danii świadomi, że wszystkich nas dotyczy zagrożenie takiego czy innego rodzaju. I musimy działać" - oświadczył Frederiksen w wywiadzie dla dziennika "Berlingske".

Jak zaznaczył, szczególne obawy budzi zagrożenie pochodzące z Rosji, którego natura jest zarówno fizyczna, jak i wirtualna. "Możemy potwierdzić, że Rosjanie instalują obecnie w Kaliningradzie nowe pociski kierowane, które mogą osiągnąć Kopenhagę. To oczywiście poważne ryzyko" - powiedział.

Dodał, że Dania stanie się prawdopodobnie celem cyberataków prowadzonych przez różnych sprawców, a najpoważniejsze z tych zagrożeń pochodzą od grup hakerskich sponsorowanych przez państwo rosyjskie. Zdaniem ministra Rosja może podjąć w internecie próbę "włączenia się w nasze demokratyczne procesy" w taki sam sposób jak mieli to zrobić rosyjscy hakerzy w przypadku wyborów w USA.

Frederiksen wskazał, że podejmowane z Rosji cyberataki mogą pójść jeszcze dalej z zamiarem "szerzenia niepokoju i poczucia braku bezpieczeństwa wśród ludności" Danii. "Wspierane przez państwo rosyjskie grupy hakerskie są gotowe do atakowania szpitali, infrastruktury i energetycznej sieci przesyłowej poprzez włamywanie się do systemów komputerowych oraz wprowadzanie bałaganu w dokumentacji służby zdrowia" - ostrzegł duński minister obrony.

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 13
b
niedziela, 15 stycznia 2017, 10:15

8 lat po agresji na Gruzje........ szybki bil.

PiotrEl
poniedziałek, 16 stycznia 2017, 13:17

"Wspierane przez państwo rosyjskie grupy hakerskie są gotowe do atakowania szpitali, infrastruktury i energetycznej sieci przesyłowej poprzez włamywanie się do systemów komputerowych oraz wprowadzanie bałaganu w dokumentacji służby zdrowia" - ostrzegł duński minister obrony." A jak tam badania psychiatryczne Pana Ministra - co wykazały? Takie oskarżenia na podstawie ZEROWYCH danych wywiadowczych (bo innych duńskie służby mieć nie mogą) to lekkie przegięcie pały. Szczególnie ten "bałagan w dokumentacji służby zdrowia" jest wzruszający - zawsze myślałem, że to Gang Olsena a to nie oni a "Ruskie"!

ehhhh
sobota, 14 stycznia 2017, 11:47

Ja bym sie martwił młodymi bykami,których przyjęli bez papierów.

Marek1
piątek, 13 stycznia 2017, 19:32

Durne lewactwo rządzące Dania wyśmieją gościa i tyle. Ludzi ze służb ostrzegających przed niekontrolowanym napływem muzułmanów i rosnącymi wpływami salafickich i wahabickich ośrodków w Danii wywalono z pracy i zakazano wypowiedzi do mediów ...

Jan
piątek, 13 stycznia 2017, 22:58

No to moze w koncu MY zaatakujemy ruskich bolszewików z kgb! Oni sie z nas śmieją i maja racje. Zacofani społecznie i gospodarczo z atomem mieszaja w światowym garnku, a my OTAN patrzymy jak te panienki, które chcą ale sie boją. Żenada

Tweets CyberDefence24