Facebook będzie płacił za treści dziennikarskie w Niemczech

2 marca 2021, 15:35
8066799087_f72255d2d7_c
Fot. Thomas Hawk/Flickr/CC BY-NC 2.0

Koncern Marka Zuckerberga będzie w Niemczech płacił za poszczególne treści dziennikarskie publikowane na platformie. Takie rozwiązanie zacznie obowiązywać od maja br. W rozwój sekcji „Facebook News” ma zostać zainwestowany łącznie 1 mld dolarów w ciągu najbliższych trzech lat.

Dyrektor Facebooka ds. partnerstwa z mediami i były szef Spiegel online Jesper Doub oświadczył, że platforma „Facebook News będzie publikowała wiadomości od wydawnictw, z którymi podpiszą kontrakty - wśród nich znajdą się m.in. Frankfurter Allgemeine Zeitung, Funke Mediengruppe oraz Spiegel.

Jak przekazała DPA, Facebook będzie dzielił się częścią swoich przychodów z reklam z domami mediowymi, które będą łączyły swoje treści z Facebook News. Treści nie będą musiały być tworzone specjalnie dla Facebooka. Platforma będzie udostępniała linki do ofert wydawców.

„Facebook News po raz pierwszy został uruchomiony w Stanach Zjednoczonych pod koniec 2019 r. i zawiera najważniejsze wiadomości dnia oraz artykuły dostosowane do zainteresowań użytkowników, oparte m.in. na ich wcześniejszych wyborach treści na platformie.

image

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24