Facebook otworzy drugą siedzibę w Niemczech, zatrudniając 500 moderatorów

24 listopada 2017, 12:06
Cyber Facebook

Facebook otworzy drugą siedzibę w Niemczech, zatrudniając 500 moderatorów treści zamieszczanych w serwisie. Ruch firmy ma służyć zwiększeniu wysiłków w walce z mową nienawiści w internecie - podała w czwartek agencja Associated Press.

Facebook tłumaczy decyzję o zwiększeniu zatrudnienia moderatorów treści w Niemczech wejściem w życie w tym kraju nowego prawa, które znacznie zaostrza walkę z problemem mowy nienawiści i innych nadużyć w internecie.

 

Rzecznik firmy poinformował, że nowi pracownicy będą wykonywać swoje obowiązki w nowym biurze zlokalizowanym w zachodniej części kraju w Essen. Placówka została otwarta w czwartek.

W czerwcu tego roku w Niemczech przyjęto regulację, która ustanawia karę 50 mln euro dla sieci społecznościowych, które nie podołają obowiązkowi ciągłej moderacji treści i usuwania tych, które zawierają w sobie elementy mowy nienawiści bądź innych treści łamiących prawo. Kara ma zostać nałożona na tych usługodawców, którzy nie usuną objętych zdefiniowanym przez nowe prawo nakazem treści w ciągu tygodnia.

 

Krytycy legislacji twierdzą, że to prosta droga do zezwolenia wielkim firmom z sektora technologii, takim jak Facebook, Twitter czy YouTube, na decydowanie o tym, jak powinny wyglądać standardy treści w internecie, i w rezultacie do otwarcia drzwi cenzurze.

 

Otwierając swoje drugie biuro w Niemczech, Facebook będzie dysponował łącznie większą niż 1200 osób grupą moderatorów pracującą przy selekcji treści w serwisie. 

 

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24