Fake newsy o 5G sposobem na biznes. Ludzie bogacą się na strachu

2 sierpnia 2019, 10:55

Czy technologii 5G należy się obawiać? Wanda Buk, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji w wywiadzie dla CyberDefence24.pl odnosi się do najbardziej powszechnych argumentów stawianych w przestrzeni publicznej przeciwko budowie sieci 5G. 

W trakcie wywiadu Minister podkreślała rolę sieci 5G dla rozwoju państwa i rozwoju gospodarczego kraju. Jak wskazała,  konieczne jest wprowadzenie tego rozwiązania dla osiągnięcia przewagi konkurencyjnej.  Podkreśliła również prawdopodobne skutki, z jakimi zmagać się będzie Polska, jeśli zahamowana zostanie budowa i rozwój sieci 5G. 

Uważam, że fake newsy dotyczące sieci 5G pojawiły się dlatego, że znaczenie cyfryzacji w dzisiejszych czasach rośnie. To jest dzisiejszy filar rozwoju.

Wanda Buk, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji

Wanda Buk podkreśliła również, że pośród przeciwników budowy sieci 5G znajdują się osoby, które cynicznie wykorzystują strach do osiągania korzyści finansowych. 

Są osoby, które cynicznie wykorzystują strach, np. na tym zarabiając. (...) Są też osoby, które budują na tym swoją rozpoznawalność. Ta grupa doprowadza do tego, że jest część osób, które się zwyczajnie boi.

Wanda Buk, Podsekretarz stanu w Ministerstwie cyfryzacji

W trakcie rozmowy Minister wskazała również, jakie działania podejmuje ministerstwo, aby prostować nieprawdziwe informacje krążące w sieci. 

KomentarzeLiczba komentarzy: 17
anannanna
środa, 11 grudnia 2019, 03:20

Mam przed sobą dokument, z którego wynika, iż odporność elektomagnetyczna aktywnego implantu medycznego jaki wszczepiono zaledwie rocznemu dziecku w obrębie głowy wynosi 3 V/m, tymczasem norma ma być podniesiona do 61 V/m. Nie wiem co powiedzieć matce tego dziecka, może Pani Wanda Buk by mnie wyręczyła. Czy urządzenie które wytrzymuje do 3 V/m wytrzyma 61 V/m?

Połek
czwartek, 8 sierpnia 2019, 19:29

Rozsiewają plotki i robią kasę, a cała masa "ekspertów" od zdrowia stara się zabłysnąć, wykorzystać szansę i zarobić, a ludzie w ciemno i bezrefleksyjnie wierzą we wszystko, wystarczy im powiedzieć, że coś jest szkodliwe, bardzo łatwo coś takiego wmówić. Mikrofale występują w przyrodzie, są zupełnie nieszkodliwe jeśli nie mają wysokiego natężenia, a 5G to niskie natężenie, musiałoby być tysiące razy jak nie setki tysięcy razy mocniejsze.

rozum
czwartek, 8 sierpnia 2019, 19:20

Tyle, że podwyższenie norm tylko wydaje się być niebezpieczne. Prawda jest taka, że mamy je najniższe w Europie. Inne kraje mają właśnie 100 razy wyższe od lat. Światowa Organizacja Zdrowia dopuszcza normy 100 krotnie wyższe niż w Polsce. To tak jakbyś mógł jechać 100km/h a jechał tylko 10 km/h tak na wszelki wypadek.

Stanek
środa, 7 sierpnia 2019, 21:32

Wstyd, żeby tak wykorzystywać ludzką niewiedzę. Powinna być jakaś kampania informacyjna tłumacząca w prosty sposób dlaczego z naukowego punktu widzenia nie ma powodów do leku przed 5G.

maly
środa, 7 sierpnia 2019, 13:11

Każdy chce korzystać z szybkiego Internetu, płynnie poruszać się po sieci, ale jak nadchodzą zmiany to nagle robi się wielkie larum. Przecież wiadomo było że przy tak ogromnym transferze danych będziemy potrzebowali nowych technologii do jego obsługi.

Tweets CyberDefence24