#FakeHunter: wezwanie do walki z dezinformacją o COVID-19

20 marca 2020, 11:32
programming-2115930_960_720
fot. hitesh0141 / pixabay
CyberDefence24
CyberDefence24

GovTech Polska oraz Polska Agencja Prasowa (PAP)  wspólnie uruchamiają społeczny projekt weryfikacji treści, dotyczących COVID-19, publikowanych w internecie. Dołącz do programu #FakeHunter i zostań pogromcą fake newsów. 

GovTech Polska oraz PAP poszukują liderów opinii, osób zaangażowanych społecznie, które zostaną wyposażone w wiedzę o potwierdzonych źródłach informacji nt. koronawirusa i dołączą do walki z fake newsami.

Zgodnie z założeniami projektu, każdy internauta będzie mógł zgłosić wątpliwą treść do weryfikacji, a następnie otrzymać wiarygodną odpowiedź.

#FakeHunter to odważny i odpowiedzialny społecznie projekt, w którym uczestniczyć może każdy, komu zależy na dystrybucji wiarygodnych informacji w przestrzeni publicznej. W czasie zagrożenia epidemicznego największym wyzwaniem jest weryfikacja zasobów internetowych i demaskowanie nieprawdziwych wiadomości dotyczących wirusa SARS-CoV-2.

Obok oficjalnych komunikatów Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz innych instytucji państwowych w przestrzeni internetowej pojawiają się bowiem fałszywe wiadomości, których celem jest dezinformacja i sianie paniki wśród Polaków.

Możliwość zgłaszania treści przez internautów zostanie udostępniona po zrekrutowaniu i właściwym przygotowaniu liderów opinii.

W obecnej sytuacji wiarygodna informacja odgrywa kluczową rolę w przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Portale internetowe i wszyscy użytkownicy mediów społecznościowe powinni w sposób odpowiedzialny dzielić się wyłącznie prawdziwymi przekazami.

Dlatego Polska Agencja Prasowa wspólnie z GovTech Polska poszukują osób, które dołączą do projektu #FakeHunter i pomogą zwalczać dezinformacje dotyczące epidemii.

Aby zgłosić swoją kandydaturę wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na http://bit.ly/fakehunter

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Maria
czwartek, 9 kwietnia 2020, 21:54

Czy przebywanie z końmi-jazda konna moze spowodowac u córki koronawirusa?Czy zwierzeta są zagrożeniem?

Ustawiator
poniedziałek, 23 marca 2020, 15:53

Dlaczego wojewoda powoluje,lekarzy do szpitali zakaznych w trybie nakazowym ala obowiązkowa sluzba wojskowa Fake czy prawda?

Medicos
poniedziałek, 23 marca 2020, 15:52

Dlaczego lekarze nie sa badani na grypę z wuhan Dyrekcja szpitali mowi ze za DROGO fake czy prawda?

Tweets CyberDefence24