Grupa Bilderberga zaatakowana

11 stycznia 2017, 12:06
Maska Guya Fawkesa, fot. Flickr (CC BY 2.0)
CyberDefence24
CyberDefence24

Strona Grupy Bilderberga została zaatakowana przez hakerów. Odpowiedzialność za atak wzięły na siebie grupy HackBack i Anonymous, które zamieściły na stronie internetowej swój komunikat.

W nim hakerzy zamieścili postulaty polityczne o "stworzeniu lepszego świata" oraz krytykę pod adresem Grupy Bilderberga, którą obwiniają o obecną złą sytuację na świecie. Zagrozili udostępnieniem wszystkich zebranych informacji i danych osób, które uczestniczą w corocznych spotkaniach, jeśli te nie zmienią postępowania w ciągu roku.

Hakerzy zapewnili jednocześnie, że zaatakują każdą osobę związaną z Bilderbergiem, jeżeli nie zmieni ona zachowania. Groźba skierowana jest nie tylko do uczestników spotkań, ale także do ich rodzin, atakowane mają być ich samochody, inteligentne domy czy urządzenia domowe. Odezwa kończy się pozdrowieniami dla Phineasa Fishera – hakera, który włamał się na serwery włoskiego Hacking Team.

Czytaj też: Wyciek danych 30 tys. obywateli Rosji

Należy zauważyć, że to nie pierwszy tego typu atak. Grupa Bilderberga utożsamiana jest ze wszelkimi negatywnym cechami globalizacji, z którymi Anonymous i inne ugrupowania hakerskie zamierzają walczyć. Dlatego ten atak można uznać za naturalny element działania ruchu Anonymous.

Obecnie strona grupy została przywrócona i działa normalnie. Znajdują się na niej informacje dotyczące corocznych trzydniowych konferencji oraz lista gości, na której widnieją nazwiska przedstawicieli świata biznesu i mediów.

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Dinozaur
czwartek, 12 stycznia 2017, 12:16

Sołtysowej z Chobielina też się włamali ...

Zduno
sobota, 14 stycznia 2017, 10:39

Brawo dla was Anonymous !!! Czas rozpierdolić tą chorą grupę chorych z nienawiści pseudo ludzi którzy chcą zagłady i pełnej kontroli świata

znafca
piątek, 20 stycznia 2017, 16:03

No i SUPER ale to za mało! Świat i tak dąży do samounicestwienia... przeciętnego obywatela/mieszkańca w imię profitów dla "ELIT"

Obywatel tej Ziemi .
sobota, 14 stycznia 2017, 02:30

Dzięki Wam Wielkie za wasze działanie. Już myślałam że nikt nie da sobie rady z 1% szaleńców którzy kosztem dominacji nad Swiatem chcą zniszczyć Nasza piękna planetę.

Tweets CyberDefence24