Hakerzy ujawnią tajne informacje o zamachach z 11 września?

3 stycznia 2019, 11:49
WTC
Fot. Michael Foran/Wikipedia commons/CC 2.0

Hakerzy opublikowali skradzione dokumenty największych firm. Sprawa dotyczy umów deweloperskich oraz spraw sądowych związanych z zamachami terrorystycznymi z 11 września.

The Dark Overlord to grupa hakerska wyspecjalizowana w łamaniu zabezpieczeń oraz kradzieży poufnych danych. Jej przedstawiciele wydali w środę próbkę dokumentów aby w ten sposób zweryfikować wcześniejsze stwierdzenia, że grupa ingerowała w sieci międzynarodowych korporacji.

31 grudnia cyberprzestępcy poinformowali, że włamali się do systemów nowojorskiego dewelopera Silverstein Properties oraz czołowych ubezpieczycieli – Hiscox Syndicates i Lloyds of London – aby w ten sposób wykraść poufne informacje dotyczące bezpieczeństwa w odniesieniu do zamachów terrorystycznych z 11 września.  Hakerzy twierdzą również, iż weszli w posiadanie tajnych materiałów amerykańskich agencji, w tym FBI, Departamentu Sprawiedliwości, Federalnej Administracji Lotnictwa oraz innych kluczowych podmiotów.

Opublikowane przez cyberprzestępców pliki zwierały dokumenty oraz prezentacje PowerPoint związane ze sprawami dotyczącymi odpowiedzialności za ataki na World Trade Center (WTC). Ich treści odnoszą się m.in. do składek osób, które w tamtym okresie były pracownikami Hiscox i Lloyda.

Jeden z przedstawicieli grupy The Dark Overlord zakomunikował w tweecie – „Te dane szczegółowo opisują procedury bezpieczeństwa, operacje obronne, dochodzenia organów ścigania, materiały dowodowe i inne, jakie nigdy nie zostały publicznie opublikowane z powodu ich wrażliwego charakteru”.

Hakerzy zdobyte informacje podzielili na 5 części. Zaproponowali wydanie posiadanych danych w zamian za bitcoiny. Za plik zawierający najbardziej poufne dokumenty żądają  2 milionów dolarów.

Jeden z przedstawicieli hakerskiej grupy zakomunikował – „Nie chcemy publikować szczegółów, ale pozwolono nam ujawnić, że prowadzimy negocjacje z konkretnymi stronami zaangażowanymi w sytuację”. Od czasu publikacji tych słów cyberprzestępcy otrzymali zapłatę od trzech podmiotów.

The Dark Overlord jest najbardziej znana z serii cyberataków dokonanych w 2017 roku.  Wówczas hakerzy ukierunkowali swoje działania na firmę produkcyjną Larson Studios, kradnąc materiały do popularnego programu „Orange is the New Black”. Za pozyskane treści cyberprzestępcy zażądali okupu. Mimo otrzymania płatności w wysokości około 50 tysięcy dolarów, grupa regularnie publikowała fragmenty programu.  

KomentarzeLiczba komentarzy: 5
PiotrEl
niedziela, 6 stycznia 2019, 16:25

Ta analiza z wpływem ruskich bezcenna. Dodam, że Rzepa już następnego dnia w 3 artykułach napisała, że to Putin! J23 stale w Polsce nadaje.

Mirek
sobota, 5 stycznia 2019, 14:51

Jacy hakerzy zwykli złodzieje

Arcetron
piątek, 4 stycznia 2019, 11:32

Są rożne opinie na temat zamachu 911, jest to zdecydowanie robota wewnętrzna która miała podłoża finansowe toczącej się sprawy sądowej wojska amerykańskiego na olbrzymie kwoty a kluczowe materiały dowodowe w tej sprawie mieściły się właśnie w dwóch miejscach , na piętrze w które uderzył samolot, i w budynku pentagonu. Mieściły się tam serwery pośredniczące w transakcjach papierami skarbowymi. Sprawie urwano łeb, a tranzakcie zostały wstrzymane na parę miesięcy. Akcja była zaplanowana z wojskową saperską precyzją, Osoby które były ekspertami materiałoznawstwa i inżynierami budownictwa w krótkim czasie mieli jakieś wypadki lub zawał serca, ewidentnie zacieranie śladów. Nie podzielam włamań hakerskich, ale w tym przypadku możemy dowiedzieć się prawdy prawdziwych sprawców zamachów 911. A jeśli zapłacono okup za pliki ewidentnie nie było to działanie terrorystyczne jakieś grupy dzihadzistów .

Stary Grzyb
czwartek, 3 stycznia 2019, 21:54

Ciekawe, ile czasu zajęłoby rozwiązanie problemu hakerów sprawdzonymi metodami, czyli przez serię nieszczęśliwych wypadków utopienia się w wannie, poślizgnięcia na mydle, wypadnięcia przez okno przy zawieszaniu firanek, wpadnięcia pod ciężarówkę, zachłyśnięcia się kawą, zawału w trakcie joggingu, wybuchu gazu z nieszczelnej instalacji, porażenia prądem przy wymianie żarówki, wpadnięcia pod lód przy łowieniu ryb, przedawkowania prochów, śmiertelnego pobicia przez nieznanych sprawców, wizyty seryjnego samobójcy, zaczadzenia się, udaru w trakcie pobytu na plaży, wstrząsu anafilaktycznego po użądleniu przez osę, bezdechu sennego, natrafienia na skorpiona w cytrusach, zakażenia tężcem skutkiem skaleczenia się przy pracach ogrodowych, odpadnięcia koła na autostradzie, omsknięcia się z peronu pod wagon metra, itd., itp.?

MAZU
czwartek, 3 stycznia 2019, 18:47

Spotkałem się z następująca analizą. Atak na WTC był zaplanowany przez służby rosyjskie, zaś wykonanie było możliwe dzięki infiltracji służb amerykańskich przez służby rosyjskie za pośrednictwem służb izraelskich "zainfekowanych" przez rosyjskich agentów "wkomponowanych" w migracje z Rosji do Izraela. Celem ataku było przestraszenie słabego prezydenta Busha i nakłonienie go przez zinfiltrowanych doradców do wywołania wojny, w konsekwencji czego nastąpiło: 1. Kilkukrotne zwiększenie cen ropy i gazu 2. Uwikłanie sił USA na kolejnych frontach 3. Drenaż budżetu USA 4. Ograniczenie wpływów USA w Europie 5. Zyskania przez Rosję "haków" na Izrael 6. Zwiększenia roli Rosji jako "sojusznika" w wojnie z terroryzmem 7. Wzrost zamożności Rosji - zyskanie środków na zbrojenia. Reasumując: Dzięki operacji "Black Jack" Rosja zyskała 15 lat "oddechu" i środki na zbrojenia oraz na korumpowanie zachodu, dzięki czemu mieliśmy np. Obamę "wierzącego" w uczciwego Putina, zaś USA straciła 15 lat i 5 trylionów dolarów. M

Tweets CyberDefence24