Huawei startuje z programem bug bounty

8 listopada 2019, 12:20
33724133605_0bc5ce0a4d_b
Fot. Andri Koolme/flickr

Huawei wprowadzi program bug bounty do swojego nowego systemu operacyjnego HarmonyOS. W ten sposób chiński koncern chce przekonać europejskich partnerów do bezpieczeństwa swoich produktów - informuje serwis UK Magazine.  

Władze chińskiego giganta opublikowały informacje o opracowaniu nowego systemu operacyjnego HarmonyOS, który ma zdeklasować produkty konkurencji. Co więcej, koncern chce wprowadzić bug bounty program w ramach swoich urządzeń mobilnych. Według ekspertów firmy TechCrunch w ten sposób władze Huawei chcą przekonać sojuszników USA do bezpieczeństwa swoich produktów.

Jak wskazuje UK Magazine, chińska marka była dokładnie zbadana przez amerykańską społeczność wywiadowczą. Stany Zjednoczone uważają, że produkty Huawei mogą zostać wykorzystane przez Beijing do szpiegowania amerykańskich podmiotów.

W obliczu eskalacji napięcia między Chinami a USA w ramach wojny handlowej, prezydent Donald Trump wprowadził zakaz wykorzystywania przez amerykańskie firmy telekomunikacyjne zagranicznych urządzeń, które „mogłyby zagrozić bezpieczeństwu narodowemu USA”.

Jak przypomina SC Magazine, jeszcze przed oficjalną decyzją Trumpa Departament Obrony poinstruował swoich kontrahentów, aby przestali kupować oprogramowanie, które może być związane z Rosją lub Chinami. Głównym celem takiego rozporządzenia miała być ochrona kluczowych instytucji państwowych przed złośliwymi cyberatakami.

KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Arcetron
sobota, 9 listopada 2019, 23:45

Sprzęt firmy Huawei jest mega pierwszej klasy, sam używam i nie robię tu reklamy tylko oceniam technologię A te wszystkie obostrzenia i przepychanki to kwestia kasy i dogadania się co do rynku i inwestycji, czego by się nie zrobiło aby zaoszczędzić parę milionów

Tweets CyberDefence24