Huawei wprowadzi sprzęt 5G dla pojazdów? Rosną ambicje firmy

24 kwietnia 2019, 13:16
car-3075471_960_720
Fot. TayebMEZAHDIA/Pixabay

Jak informuje agencja Reutera, Huawei zaprezentował urządzenie przeznaczone do komunikacji 5G dla branży motoryzacyjnej. Fakt ten jest odzwierciedleniem rosnących ambicji firmy, aby stać się kluczowym dostawcą dla sektora technologii autonomicznej jazdy. 

Jak poinformował Huawei, moduł MH5000 jest oparty na chipie Balong 5000 5G, który został zaprezentowany w styczniu 2019 r. „Na jego podstawie Huawei opracował pierwszy na świecie moduł samochodowy 5G o dużej prędkości i wysokiej jakości” - zapewnił koncern w oświadczeniu.

MH5000 został zaprezentowany podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Szanghaju, które rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu i potrwają do czwartku.

"Jako ważny produkt komunikacyjny dla inteligentnego transportu samochodowego przyszłości, moduł 5G będzie wspierał przemysł motoryzacyjny w przemianie w kierunku ery 5G" - zapowiedział Huawei.

Według przewidywań chińskiego koncernu, w drugiej połowie 2019 r. moduł pozytywnie przyczyni się do komercjalizacji sieci 5G w branży motoryzacyjnej.

Reuters przypomniał, że Huawei w ostatnich latach testował technologię dla pojazdów łączących się z internetem w kilku miastach w Chinach, w tym w Szanghaju, Szenczen i Wusi. Ponadto koncern podpisał umowy o współpracy z lokalnymi producentami samochodów, m.in. z FAW Group, Dongfeng i Chang’an Automobile.

Huawei to największy światowy dostawca sprzętu telekomunikacyjnego i jeden z głównych producentów telefonów komórkowych. Firma od miesięcy zmaga się z oskarżeniami Stanów Zjednoczonych i części ich sojuszników podejrzewających, że sprzęt 5G chińskiego przedsiębiorstwa może zostać wykorzystany do działań wywiadowczych. Spółka i władze w Pekinie odrzucają te zarzuty. 

SZP/PAP

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
JJ
niedziela, 5 maja 2019, 17:01

Ciekawie. W oparciu o funkcjonowanie sieci 5G w przyszłości powinno udać się zmniejszyć liczbę kolizji drogowych. Fajnie jak to wszystko zacznie działać.

kabz
poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 02:32

No w motoryzacji czy jak ostatnio można było przeczytać w branży hotelarskiej 5G na pewno się sprawdzi.

sultan
niedziela, 28 kwietnia 2019, 13:48

Motoryzacja to jedna z branż która może mocno się rozwinąć dzięki technologii 5G.

Tweets CyberDefence24