Instagram pozwoli użytkownikom kontrolować widoczność „wrażliwych” treści

21 lipca 2021, 10:16
influencer-4492841_1920
Fot. geralt / Pixabay

Instagram pozwoli użytkownikom kontrolować widoczność „wrażliwych” treści w sekcji „Odkryj” – poinformowała należąca do Facebooka firma. Nowa funkcja ma oddać większe możliwości wyboru w ręce osób korzystających z Instagrama.

Korzystając z nowych ustawień aplikacji, użytkownik będzie mógł samodzielnie zadecydować, czy chce widzieć w sekcji „Odkryj” treści uznawane za tzw. „wrażliwe” materiały – przedstawiające np. materiały sugestywne erotycznie bądź brutalne.

Treści „wrażliwe” klasyfikowane są przez Facebooka jako te, które nie naruszają zasad społeczności platformy, jednak mogą być dla wielu osób drażliwe i wywoływać w nich negatywne emocje.

Nowa funkcja kontroli w ustawieniach Instagrama ma pozwolić nie tylko na wyłączenie domyślnie aktywnego ograniczenia widoczności takich materiałów, ale też na zaostrzenie ustawień i poszerzenie katalogu materiałów, których użytkownik nie chce widzieć w proponowanych przez algorytm aplikacji zdjęciach.

Jak podaje serwis Gizmodo, dodatkowe funkcje kontroli nad treściami Instagrama to część szerszej inicjatywy tej platformy, która została zapowiedziana w 2020 r. i której celem jest oddanie większej kontroli użytkownikom aplikacji nad doświadczeniem jej użytkowania. Wśród podjętych do tej pory działań wprowadzono m.in. możliwość usuwania do 25 komentarzy jednocześnie, a także możliwość blokowania lub ograniczania aktywności komentujących bezpośrednio z poziomu ich wpisów.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: redakcja@cyberdefence24.pl. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24