Katastrofalny w skutkach wyciek danych. Izraelski wywiad, służby i politycy zagrożeni

12 lutego 2020, 15:40
Wywiad_izrael33
Fot. Wikipedia Commons/CC 3.0

Iran oraz inne państwa nieprzychylne Izraelowi mogły uzyskać dostęp do informacji na temat oficerów izraelskich służb wywiadowczych. To pokłosie wycieku danych obywateli Izraela na skutek błędu partii Likud – informuje dziennik the Jerusalem Post.

W poniedziałek informowaliśmy o wycieku danych ponad 6 miliona wyborców w Izraelu na skutek wgrania całego rejestru izraelskich wyborów do aplikacji Elector, która według specjalistów zawierała lukę bezpieczeństwa. Błąd ten może mieć poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa narodowego Izraela. Dziennik the Jerusalem Post ostrzega, że Iran oraz inne wrogie podmioty mogły wejść w posiadanie numerów telefonów oraz innych informacji na temat pracowników wywiadu. Harel Menashri – założyciel departamentu cyberbezpieczenstwa w Shin Becie określił incydent katastrofalnym. Dodał, że błąd popełniony przez Partię Likud naraził każdego obywatele Izraela, który ukończył 18 lat.

Informacje na temat najważniejszych polityków, szefów Shin Betu, Mossadu i innych agencji wywiadowczych są naturalnym celem działania obcych wywiadów. Menashri dodaje, że znajdują się oni również w obiekcie zainteresowania prywatnych firm.

Informacje, które wyciekły w skutek nieodpowiedzialnego działania członków partii Likud zawierały imiona, numery identyfikacyjne i telefoniczne oraz adres. Menashri zwraca również uwagę, że ten kto stworzył ten system nie myślał w ogóle o bezpieczeństwie. Ekspert skrytykował zachowanie partii Likud, która nie wyciągnęła żadnego wniosku z incydentów z kwietnia 2019 roku, kiedy to 100 tys. jej członków padło ofiarą hakerów. Jednak poniedziałkowy wyciek danych może mieć konsekwencje, których nie będzie można odwrócić – dodał. Posiadając takie dane, przeciwnicy mogą zaatakować rodziny oficerów wywiadu i ich szantażować, próbując uzyskać ważne informacje.

KomentarzeLiczba komentarzy: 21
KAR
czwartek, 13 lutego 2020, 22:33

Prawda jest taka, że Izraelskie służby (np. Mossad) zaliczyły sporo wpadek w ostatnim czasie. Coraz częściej dochodzi także do zdemaskowania agentów. Mit o Mossadzie coraz bardziej przypomina kabaret...

Derff
piątek, 14 lutego 2020, 08:49

Tylko, że oni nigdzie oficjalnie nie publikowali listy oficerów wywiadu, a co zrobił minister Antoni?

Darek
piątek, 14 lutego 2020, 12:14

Komunistycznego wywiadu ktory dzialal na rzecz Moskwy. Wiec to nie byl Polski wywiad.

tomek
piątek, 14 lutego 2020, 14:36

Bredzisz kolego,takich danych nikt na swiecie do tej pory nie ujawnial po za idiotami z Polski .Nawet CZKA nie ujawnilo danych agentow carskij Ochrany tylko ich przejelo I wykorzystywalo do swoich celow.

Alcybiades z Tarsu
czwartek, 13 lutego 2020, 12:21

To kto nie lubi Likudu?

...
czwartek, 13 lutego 2020, 03:55

propaganda- czyli jak wlasne bledy ststemu ukryc tak by byl kolejny powod do wojny. oczywscie 20-30% sie na to nabierze odrazu

eytu
czwartek, 13 lutego 2020, 00:49

Wyciek danych - czyli jakich danych ? Mozna takze zrobić wyciek danych dezinformujących - czyli generator nazwisk , imion i adresow tak żeby wyszla z tego niezla mieszanka krakowska . A kto zna prawdziwe personalia pracownikow Instytucji czy Slonca Domu?

Bocieq
środa, 12 lutego 2020, 23:33

Nie zdziwił bym się, jakby celowo udostępnili im fałszywe dane. Była by to bardzo żydowską zagrywka.

Bambuzz
piątek, 14 lutego 2020, 10:42

Dlaczego Likud robilby coś takiego przed kolejnymi wyborami? Znudzilo im sie remisowanie więc uznali że pora przegrać?

Cóż
czwartek, 13 lutego 2020, 17:30

Wypadnięcie makaronu z kieszeni i lądowanie w nim twarzą to w ostatnim czasie znacznie bardziej prawdopodobny przebieg wydarzeń jeśli chodzi o władze okupanta Palestyny. Aparat wojskowo-polityczny tego kraju stracił wszystkie, nazwijmy to, atuty intelektualne które miał jeszcze 50 lat temu, również dzięki likudowi.

Tweets CyberDefence24