Koreańska granica bez głośników propagandowych?

1 maja 2018, 11:48
Korea granica
Fot. Cpl. Park Youngho, Eighth Army Public Affairs
CyberDefence24
CyberDefence24

Południowokoreańskie ministerstwo obrony poinformowało we wtorek, iż widzi oznaki, że Korea Północna rozpoczęła demontaż propagandowych głośników rozmieszczonych na granicy z Koreą Południową. 

Wcześniej demontaż głośników, nadających przekazy propagandowe przeznaczone dla Koreańczyków na Północy, zapowiedziała Korea Południowa.

Demontaż głośników propagandowych po obu stronach granicy jest pierwszym praktycznym krokiem na drodze pojednania obydwu krajów, którego wyrazem był piątkowy historyczny szczyt przywódców - Kim Dzong Una i prezydenta Korei Płd. Mun Dze Ina w miejscowości Panmundżom po południowej stronie linii demarkacyjnej między państwami koreańskimi.

Kolejnym małym posunięciem Korei Północnej jest przewidziane na 5 maja przesunięcie zegarów o 30 minut, by zrównać swój czas z czasem Korei Południowej.

Podczas szczytu przywódcy obu zwaśnionych krajów podpisali deklarację, w której zapowiedzieli wspólne dążenia do zawarcia formalnego układu pokojowego, kończącego wojnę z lat 50. XX wieku. Zobowiązali się też do zaprzestania "wszelkich wrogich działań przeciwko sobie w każdej dziedzinie", w tym do wstrzymania przekazów propagandowych.

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
erferrgrgrgrg
piątek, 4 maja 2018, 17:59

marchewka. niedługo znowu będzie kijek, i potem znowu marchewka

Tweets CyberDefence24