Mail o niedostarczeniu przesyłki od Poczty Polskiej? Uważaj na oszustów!

5 lutego 2021, 08:33
Poczta_Polska_w_Białymstoku_bus
fot. Henryk Borawski / Wikimedia Commons / https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Narodowy operator pocztowy informuje o akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod Pocztę Polską. 

Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany link. Prosimy zwrócić uwagę na wiadomości o podobnym temacie oraz treści, zawierające podejrzany link lub załącznik. Prosimy nie klikać w link oraz nie otwierać załącznika.

Przypominamy, że prawidłowy adres strony Poczty Polskiej to https://www.poczta-polska.pl oraz adres do śledzenia przesyłek to: https://emonitoring.poczta-polska.pl/ - informuje Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości lub w przypadku podejrzenia nieprawidłowości bądź niezgodności prosimy o zgłoszenie sprawy na policję i niezwłoczne poinformowanie nas na adres cyberbezpieczenstwo@poczta-polska.pl. Pozwoli nam to na ostrzeżenie innych użytkowników sieci. – dodaje Justyna Siwek.

Jednocześnie informujemy, że Poczta Polska nie nalicza opłat za przetrzymywanie przesyłek a także nie ponosi odpowiedzialności za skutki poczynionych działań przez klientów w wiadomościach rozpowszechnianych przez inne podmioty, w tym podmioty podszywające się pod Pocztę Polską.

Informacja prasowa Poczty Polskiej

image

 

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24