Ministerstwo Cyfryzacji: Gen. Włodzimierz Nowak podał się do dymisji

8 listopada 2016, 13:00
Generał Włodzimierz Nowak Fot. Cybersec EU / youtube.com

Jak potwierdził rzecznik Ministerstwa Cyfryzacji w rozmowie z Cyberdefence24, gen. Włodzimierz Nowak podał się do dymisji z powodów prywatnych. Na ten moment nie są znane dokładne przyczyny rezygnacji z kierowania Narodowym Centrum Cyberbezpieczeństwa oraz funkcji pełnomocnika Ministra Cyfryzacji ds. cyberbezpieczeństwa.

Według informacji, do jakich dotarł jako pierwszy portal Dziennik.pl, gen. Włodzimierz Nowak złożył urząd na ręce minister Anny Streżyńskiej. Rzecznik Ministerstwa Karol Manys przekazał w rozmowie z Cyberdefence24.pl, że powodem mają być sprawy prywatne i ma to być wyłączna decyzja generała.

Pod koniec 2015 gen. Nowak pracował jeszcze w strukturach ministerstwa obrony na stanowisku szefa Departamentu Informatyki i Telekomunikacji MON. Jednak w grudniu zeszłego roku został zwolniony. Przyczyną miało być rozczarowanie ministra Antoniego Macierewicza jego dotychczasową pracą.

Czytaj też: Gen. Nowak: budujemy wojewódzkie klastry cyberbezpieczeństwa

Powodem, dla którego gen. Włodzimierz Nowak obecnie zrezygnował z pełnionych przez siebie obowiązków, mógł być konflikt pomiędzy ministerstwem cyfryzacji a ministerstwem obrony narodowej. W strukturach resortu generał ma pozostać jeszcze tylko kilka dni.

 

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 12
Prawdomówca
środa, 9 listopada 2016, 15:30

Szanowny redaktorze Anonimie (bo nikt nie podpisał się pod tą wiadomością) Jak się coś przekazuje do wiadomości publicznej, to wypadałoby wykazać minimum wysiłku i sprawdzić podawane informacje. Wystarczy kliknąć: https://pl.wikipedia.org i przeczytać, że : "W ramach reformy struktury organizacyjnej MON od 2 stycznia 2007 r. do września 2008 r. Dyrektor Departamentu Informatyki i Telekomunikacji MON. Od grudnia 2010 r. do czerwca 2012 r pełnił służbę na stanowisku Dyrektora Operacyjnego NATO-wskiej agencji NCSA (NATO CIS Services Agency), gdzie zarządzał systemem łączności i informatyki NATO włącznie z terytorium Afganistanu, następnie po reformie struktur dowodzenia NATO, jako Zastępca Dowódcy/Szef Sztabu NATO CIS Group, SHAPE Belgia (2012-2013), organizował system łączności i informatyki NATO na potrzeby Operacji Ellamy a później na pograniczu turecko–syryjskim na potrzeby NATO-wskich baterii Patriot. Po powrocie ze służby w strukturach NATO objął w MON stanowisko Dyrektora Departamentu Polityki Zbrojeniowej, gdzie opracował rządowy program Wsparcia Bezpieczeństwa w Regionie (Regional Support Assistance Program - ReSAP)" Czytając ze zrozumieniem, a tego uczą w szkole podstawowej, można zauważyć, że Gen. Nowak przestał być szefem Departamentu Informatyki i Telekomunikacji MON we wrześniu 2008 r. Od tego czasu , do grudnia 2015 zajmował parę innych stanowisk. I gdzie tu RZETELNOŚĆ dziennikarska?????????? Wstyd Pani/e redaktorze.

;)
środa, 9 listopada 2016, 21:05

Dziadek myślał ze kalkulator będzie obsługiwał ?

;)
środa, 9 listopada 2016, 21:04

U starszy Panie. Co ty tam robiłeś?

rezerwista
wtorek, 8 listopada 2016, 14:58

Wielka szkoda - oddany oficer, wyjątkowy fachowiec itp. !!!

chorąży
wtorek, 8 listopada 2016, 14:31

Po Polsku pisząc: Antoś Go wygryzł ?!

Tweets CyberDefence24