Ministerstwo Cyfryzacji: Oferta Huawei warta rozważenia

6 lutego 2019, 08:28
Huawei_MC
Fot. Photozou.jp/CC 2.0

Ministerstwo Cyfryzacji potwierdza, że Huawei złożył ustną deklarację gotowości dopuszczenia polskich ekspertów do analizy ich produktów pod kątem cyberbezpieczeństwa.

Chińskie przedsiębiorstwo planuje stworzyć w Polsce centrum cyberbezpieczeństwa, w którym dokonywana będzie analiza ich produktów z udziałem polskich ekspertów. Nie wskazano jednak bliższych szczegółów takich jak zakres, skala, terminy czy miejsca. Ministerstwo Cyfryzacji zastanawia się nad tą propozycję i w przypadku uzyskania pozytywnej opinii, rozmowy będą koncentrowały się na omówieniu szczegółów.

Wcześniej na konferencji prasowej Huawei poinformował o gotowości dopuszczenia Polski do kodów źródłowych ich urządzeń.

KomentarzeLiczba komentarzy: 14
asd
środa, 6 lutego 2019, 17:36

To ciekawe jakoś tydzień temu pani ambasador z USA zagroziła, że w Polsce nie będzie fort Trump, jeśli Huawei będzie inwestowało w 5G w naszym kraju.

bigos
środa, 6 lutego 2019, 16:50

Gdzie znajdziemy takich ekspertów którzy znajdą furtki, przecież Huawei nie przekaże w dokumentacji back dorów a nasi eksperci na 100% nie wychwycą tego, to trzeba zablokować innej rady nie ma.

robertpk
środa, 6 lutego 2019, 14:34

Czyli Huawei będzie badać Huawei .. i płacić wybranym przez siebie "ekspertom" za badania dostarczonego przez Huawei sprzetu i oprogramowania, pod kątem stosowania prze Huawei niedozwolonych rozwiązań...... nie rozumiem tej logiki, ......ale może to kwestia różnic kulturowych

krak
środa, 6 lutego 2019, 13:53

Jezeli po naszej stronie siada madrzy ludzie to wiele mozemy sie nauczyć od chinczyków, ze wzgledu na roznice potencjałow , poznanie przeciwnika i to o takich mozliwosciach moze być niezwykle interesujące.

barea
środa, 6 lutego 2019, 13:16

@ tetraedr: Ministerialną? W urzędach niższego szczebla informatycy zarabiają grosze.